SON DAKİKA

BOLU’DA DEPOLARDA BEKLETİLEN SOĞANLAR ÇÜRÜDÜ

Bolu’da depolarda bekletilen soğan, yakalanan hastalıktan dolayı çürüdü. Cuma günü hal çıkış fiyatı 2 lira olan soğan çürüme nedeniyle Pazar günü fiyatı 3.5 liraya çıktı. Pazartesi günü soğanın kilosunun 4 ila 5 liradan satılacağı öğrenildi.

Bu haber 12 Kasım 2018 - 2:09 'de eklendi.

Geçtiğimiz aylarda soğan ve patatesin kilo fiyatları rekor seviyeleri çıkmış, alınan tedbirler sonrası fiyatlar aşağıya çekilmişti. Ne var ki soğan fiyatları bu hafta yine yükselişe geçti. Depolarda bekletilen soğanın çürümesi nedeniyle fiyatlan yeniden tavan yapmaya başladı. Cuma günü hal çıkış fiyatı 2 lira olan soğanın kilo fiyatı Pazar günü 3.5 liraya çıktı. Bu da demek oluyor ki Pazartesi günü büyük pazarda soğanın kilosunun 4 ila 5 liradan satılması bekleniyor. Hastalık soğanın vururken, olan yine vatandaşın cebine oldu.

SAKALIMIZI KESENİN KOLUNU KESERİZ

Bol Manavlar ve Pazarcılar Oda Başkanı Mustafa Altındal, pazarcı esnafının zor şartlar altında ekmek parası kazanmaya çalıştığını belirterek; “Biz pazarcı esnaflar kendi yağında kavrulan gözü yükseklerde olmayan aza kanaat eden bir grubuz. Gününü geçirmeye çalışan çoluğunu çocuğunu kimseye muhtaç etmeden kimsenin işinde gözü olmayan yazı kışı cumartesi pazarı bayramı gecesi gündüzü olmayan emektar çilekeşfedakar namusuyla Şerefiyle vatanını ezanını bayrağını seven küçük esnaflarız. Ama yüreğimiz kocamandır biz küçük lokma değiliz dikkat edin boğazınızda kalırız. Kimse kimsenin ekmeğiyle oynamasın sakalımızı kesenin kolunu keseriz” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!