SON DAKİKA

Bolu Belediye Başkanı AKP’li Yılmaz: Belediyecilik tarihine

Bolu Belediye Başkanı AKP’li Alaaddin Yılmaz, ‘Belediyecilikte mühür basan adamların belediye başkanı olması lazım. Ben

Bu haber 02 Kasım 2017 - 15:05 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

Bolu Belediye Başkanı AKP’li Alaaddin Yılmaz, “Belediyecilikte mühür basan adamların belediye başkanı olması lazım. Ben belediyecilik tarihine mühür basacağıma inandığım için belediye başkanlığını tercih ettim” dedi.

Üç dönemdir Bolu Belediye Başkanı olan Yılmaz, okulların, resmi kurumları, hastanelerin gelecek planlamasını bitirdiklerini, şehrin geleceğinin planlamasını yaptıklarını söyledi.

‘GELECEK PLANLAMASINI YAPTIK’

Başkan Yılmaz, nüfusa göre Türkiye’de en gelişmiş itfaiye teşkilatına sahip belediye olduklarını söyleyerek, “İtfaiye teşkilatı müdür de istemez başkan da istemez. Müdür olsa da olmasa da sistem yürür. Belediyede de başkan olmasa da bu işler rutin yürüyecek. Bizde her şey başa bağladır. Ben böyle bir belediyecilik sistemi üzerinde çalışıyorum. Belediye böyle bir noktada. Bu şehir, içinde suyla bütünleşmiş, yeşil alanlarla kaplanmış ve ormanla bütünleşmiş bir şehir olarak geleceğe doğru gidiyor. Ben gelecek planlamasını yapan bir belediye başkanı olarak anılmak istiyorum. Türkiye’de de bu şekilde bir planlamayı yapan başka bir il yok. Ben sıradan bir belediye başkanı olmuş da belediyecilik yapan bir adam olarak algılanmam doğru değil. Belediyecilikte mühür basan adamların belediye başkanı olması lazım. Ben belediyecilik tarihine mühür basacağıma inandığım için belediye başkanlığını tercih ettim. Kurucu il başkanı olduğum için milletvekili de olabilirdim” diye konuştu.

(DHA)

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın