SON DAKİKA

BM VE G-7 ÜLKELERİNDEN KAŞIKÇI CİNAYETİNE SORUŞTURMA ÇAĞRISI

Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin Birleşmiş Milletler’den yapılan açıklamada Türkiye’den soruşturma talebi gelirse değerlendirileceği açıklanırken, G7 ülkeleri Dışişleri Bakanları ise cinayete ilişkin çok sayıda sorunun yanıtsız bırakıldığı belirtti.

Bu haber 23 Ekim 2018 - 23:31 'de eklendi. 27

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin Türkiye’den soruşturma talebi gelirse değerlendirileceği bildirdi.

Soruşturmanın başarılı olması için tarafların işbirliği yapması gerektiğini ifade eden BM Sözcüsü, bağımsız bir soruşturma başlatabilmesi için ülkelerden talep gelmesi gerektiğini belirtti.

‘PEK ÇOK SORU HALA YANITSIZ’

Londra’da toplanan G7 Dışişleri Bakanları ise Kaşıkçı cinayeti hakkında yayınladıkları bildiride “Cinayetten sorumlu olanlardan hesap sorulmalı. Suudi Arabistan böyle bir şeyin asla tekrarlanmaması için gereken önlemleri almalı” ifadelerine yer verildi.

İngiltere, ABD, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya ve Japonya Dışişleri Bakanları imzasını taşıyan açıklama Suudi Arabistan’ın olaya ilişkin açıklamalarının “çok sayıda soruyu yanıtsız bıraktığına” dikkat çekildi.

Günler sonra kabul edilen cinayet hakkında bugün elde ettikleri ayrıntıları paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cinayetin planlı işlendiğini vurgulamıştı.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın