SON DAKİKA

Birleşmiş Milletler: “Suriyelilerin Geri Dönüşü için Uygun Ortam Yok!”

Türkiye’de Suriyeliler sorunu her geçen gün daha çok tartışılırken Birleşmiş Milletler’den çarpıcı bir açıklama geldi. BM’den yapılan açıklamada “Suriyelilerin geri dönüşü için uygun ortam yok” denildi.

Bu haber 14 Eylül 2021 - 23:03 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Türkiye’de sığınmacı sorunu tartışma konusuyken Birleşmiş Milletler Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu’ndan çarpıcı bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada “Suriyelilerin güvenli ve onurlu dönüşü için uygun ortam yok” denildi.

Birleşmiş Milletler Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan ve 24’üncüsü yayımlanan raporda Suriyelilerin geri dönemeyeceği belirtildi.

İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen basın konferansında konuşan Komisyon Başkanı Paulo Pinheiro ise Suriyelilerin geri gönderilmesine ilişkin olarak, “Suriyeli siviller için savaş devam ediyor ve bu ülkede güvenli bir yer bulmaları çok zor” dedi.

ÇAVUŞOĞLU “ÇALIŞMALARI BAŞLATTIK” DEMİŞTİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Suriyeliler başta olmak üzere mültecilerin evlerine döndürülmesi için çalışmaları başlattık” demişti.

Atatürk'ün Katilleri

Çavuşoğlu, “Bu işin ciddiyetini biraz anladılar. Başta BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’yle Suriyeliler başta olmak üzere mültecilerin ülkelerine döndürülmesi için çalışmalarımız var” ifadelerini kullanmıştı. 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!