SON DAKİKA

Birleşik Arap Emirlikleri, Türk İlaç Şirketini Satın Alacak

Türkiye’nin son dönemde ilişkilerini normalleştirdiği Birleşik Arap Emirlikleri, bir Türk ilaç şirketini satın alacağını açıkladı.

Bu haber 13 Haziran 2022 - 22:55 'de eklendi. Son Güncelleme13 Haziran 2022 - 23:07
Abone ol

Birleşik Arap Birlikleri, Türkiye için harekete geçti. Devlet yatırım fonu olan Abu Dabi Kalkınma Holdingi (ADQ), satın alacağı Türk şirketi açıkladı.

Abu Dabi hükümetinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre BAE, Türk ilaç şirketi Birgi Mefar’ı satın alacak.

TÜRK İLAÇ ŞİRKETİNİ SATIN ALACAK

Duyuruda, fonun Türk ilaç şirketi Birgi Mefar grubunu satın alarak yaşam bilimleri alanında lider konumunu güçlendireceği belirtildi.

1963 yılında Adnan Birgi tarafından Birgi Sanayi A.Ş.’nin kuruluşuyla başlayan ve sonrasında büyüyen Grup, günümüzde üretim, dağıtım ve hizmet birimlerini içeriyor. Grup, Haziran 2011 tarihinde, Ethemba Capital ve Stage Capital tarafından satın alınmıştı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan, Kasım 2021’de Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etmiş, iki ülke arasında ticaret, enerji ve çevre alanlarında iş birliğini geliştirecek mutabakat muhtıralarının yanı sıra Türkiye’ye doğrudan yatırımları kapsayan anlaşmalar imzalanmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR