SON DAKİKA

BİRKONFED Genel Başkanı Ünsal: ”Bakanlık ve Melinda&Bill Gates Vakfı Arasında Gizli Bir Anlaşma Yapıldı”

BİRKONFED Genel Başkanı Osman Ünsal, yapay et çalışmaları hakkında çok sert tepki gösterdi. İnsanların sağlığıyla oynanacağını söyleyen Ünsal, yapay et çalışmalarıyla ilgili Bakanlık ve Melinda&Bill Gates Vakfı arasında gizli bir anlaşma yapıldığını öne sürdü.

Bu haber 02 Ağustos 2022 - 20:04 'de eklendi.
Abone ol

Tarım Bakanı’nın yapay et üretimi ile ilgili açıklamasına sivil toplum kuruluşlarından tepki geldi. 

BİRKONFED İş Dünyası Konfederasyonu Genel Başkanı Osman Ünsal, resmi Twitter hesabından yaptığı yazılı açıklama ile Bakan Kirişçi’nin açıklamasına tepki gösterdi. 

“TARIM BAKANLIĞI ADETA BILL GATES’İN ŞİRKETİ GİBİ ÇALIŞIYOR”

Osman Ünsal, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada “Tarım Bakanlığı adeta Bill Gates’in şirketi gibi çalışıyor” ifadelerini kullanırken şu değerlendirmeyi yaptı: 

“Melinda & bill gates vakfı ile Tarım Bakanlığı arasında yapılan anlaşma neden kamuoyundan gizleniyor? Yapay eti bu ülkeye sokmayız.  

GENÇLERİMİZİ VE GELECEĞİMİZİ SİZİN ÇILGIN PROJELERİNİZE KURBAN ETMEYECEĞİZ.” 

Osman Ünsal’ın paylaşımına toplumun birçok kesiminden gelen destek mesajları dikkat çekti. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

BAKANLIK NE DEMİŞTİ?

Tarım Bakanı Vahit Kirişçi konuyla ilgili olarak, “Birleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütü’nün verileri, hücresel kökenli et üretiminin 2030 yılında toplam et üretiminin yüzde 10’unu karşılayacağını öngörmektedir. Yapay et konusuna ilişkin Türkiye’de de çalışmaların yürütülüyor. Yapay et teknolojisi ile ilgili gelişmeler, çalışmalar ve araştırmalar takip edilmektedir” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Aykırı

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR