SON DAKİKA

Bir Senedir İşsiz Olan Genç Müzisyen Yaşamına Son Verdi

Koronavirüs salgını nedeniyle bir senedir işsiz olan genç müzisyen Mert El geçim sıkıntısı nedeniyle intihar etti.

Bu haber 19 Şubat 2021 - 14:42 'de eklendi.
Abone ol

Ekonomik buhranın üzerine pandemi dönemi de eklenince geçim sıkıntısı intiharları Türkiye’nin dört bir tarafından acı haberler geliyor. Koronavirüs salgın döneminde mekanların kapalı olması nedeniyle müzisyenler bu süreçte etkilenen sektörlerin başında geliyor.

Son zamanlarda müzik sektöründe yaşanan geçim sıkıntısı intiharlarına bir acı daha eklendi. İzmir’deki çeşitli mekanlarda perküsyon çalarak geçimini sağlayan Mert El intihar etti. El’in pandemi nedeniyle mekanlar kapalı olduğu için 1 yıldır işsiz olduğu öğrenildi.

Mert El

Mert El

El’in intiharının ardından açıklama yapan İzmir Müzisyenler Derneği, “Sevgili yol arkadaşımız, dostumuz, canımız, üyemiz, perküsyon çalarak geçimini sağlayan müzisyen Mehmet Mert El , bugün 17.30 sularında maalesef canına kıydı…

Yaklaşık 1 yıldır işsiz olan arkadaşımız, bir süredir psikolojik olarak sıkıntı yaşadığı bir döneme girmişti.

Yaşamını dönüştürmek, değiştirmek, daha iyi bir insan olmak için çaba harcayan, kendisiyle uğraşan, dayanışmacı ve paylaşımcı, özverili ve fedakar, emekçi bir dostumuzdu. İzmir Müzisyenler Derneği’nin toplumsal dayanışma etkinliklerine gönüllü gelirdi, yoksul insanlar, mülteciler, çocuklar, depremzedeler için yürüttüğümüz yardımlaşma faaliyetlerinde eşya taşır, dağıtımlara yardım eder, gönlünden ve yüreğinden verirdi. Bizim için çok büyük bir kayıp. Çok üzgünüz” açıklamasında bulundu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İntihar haberinden sonra Kafe-Bar çalışanları Dayanışması da Twitter hesabından, “İzmir’de bir müzisyen arkadaşımız geçinemediği için intihar etti. Perküsyon çalarak geçinen Mehmet Mert El, mekanlar kapalı olduğu için bir yıldır işsizdi. Aylardır mekanların açılması ve işsiz kalanlara destek verin çağrımızı duymayan yöneticiler, intiharların sorumlusudur” mesajını yayınladı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!