SON DAKİKA

BİR LOKMA BİR HIRKA DİYEREK GELDİLER…

Bu haber 27 Temmuz 2017 - 2:15 'de eklendi. Son Güncelleme27 Temmuz 2017 - 02:21
“Kulisleri 7 yıldızlı yapacağız” diyen Kahraman’a 5 milyonluk yeni araç tahsis edileceği söyleniyor.

TBMM Başkanı Kahraman’ın içi ambulans hizmeti verebilecek şekilde düzenlenen 5 milyon liralık yeni bir makam aracı aldığı iddia edildi.

Meclis’te bir süre önce tartışma yaratan gösterişli kulis dekorasyonu ile ilgili eleştirilere, “Kulisleri 7 yıldızlı yapacağız. Ne bu küskün kompleksi? Biz ihtişamlı, güçlü bir devletiz” karşılığını veren TBMM Başkanı Kahraman, lükse doymuyor. Kahraman’ın içi ambulans hizmeti verebilecek şekilde düzenlenen 5 milyon liralık yeni bir makam aracı aldığı iddia edildi.

ARACIN İÇİNDE AMBULANS VAR

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında konuşan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “TBMM bütçesi har vurup harman savruluyor” ifadesini kullandı. Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın Alman Mercedes Benz Maybach S 600 marka araç aldırdığını öne süren Yarkadaş, “Arabanın içine, bir ambulansta olması gereken her şeyi koydurmuşlar. Kahraman, gezen bir hastaneyle dolaşacak” dedi.

MECLİS BAŞKANI İÇİN TAHSİS EDİLEN ARACI OĞLU MU KULLANIYOR

Kahraman’ın, Meclis’te taşeron olarak çalışan işçilerin servislerini bir süre önce kaldırttığını belirten Yarkadaş, “İşçilerin servisleri tasarruf tedbiriyle kaldırıldı. Taşeron işçiler, şimdi işe gidip gelmekte zorlanıyor. Meclis Başkanı ise Alman marka araçla caka satmaya hazırlanıyor” diye konuştu.

Kahraman’ın aracı meclisin garajına çektirdiğini ve kullanmak için meclisin kapanmasını beklediğini söyleyen Yarkadaş, “Sözleşmeyi iptal edin ve aracı geri verin. Halkın parasını çarçur etmeyin” çağrısını yaptı.

Meclis’in mevcut ve eski başkanları için Audi A 8 Long araçların tahsis edildiğini belirten Yarkadaş, Meclis Başkanı Kahraman’a  bir de soru sordu. Yarkadaş, “Meclis başkanları için tahsis edilen Audi  A 8 Long aracı oğlunuz mu kullanmaktadır?” dedi.

Meclis Başkanı Kahraman’ı soruları hakkında açıklama yapmaya davet eden Kahraman, konuya ilişkin soru önergesi verdiğini de belirtti. Yarkadaş, “Kahraman tüm sorularımızı ‘özel hayata giriyor’ diyerek geri yolluyor. Bakalım bu sorulara hangi cevabı verecek?” diye konuştu.

LÜKS HARCAMAYI ‘İHTİŞAMLI DEVLETİZ’ DİYE SAVUNMUŞTU

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, tepki çeken kulis tadilatıyla ilgili eleştiriler üzerine, basın mensuplarının kendisine ” Kulisleri 5 yıldız yapacakmışsınız doğru mu” diye sorduğunu belirterek, ” Ne münasebet.7 yıldızlı yapacağız. Nedir, nedendir bu küskün kompleksi. Evet, biz ihtişamlı, güçlü bir devletiz. Kendimize güveneceğiz ve dik duracağız. Tüm dünyanın ümidiyiz” açıklaması yapmıştı

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!