Bir Kışla Daha İmara Açıldı

Konut alanı olan Maltepe Kışlası ve Kartal Cevizli’deki askeri birliğe ait bazı ormanlık arazilerde çalışma adı altında ağaç katliamı yapıldı.

Bir Kışla Daha İmara Açıldı
Yayınlama: 14.06.2023
Düzenleme: 14.06.2023 14:28
111
A+
A-

İstanbul’un son ormanları da bir bir imara açılarak yok ediliyor. Çalışmaların başladığı yerler arasında İstanbul Maltepe ve Kartal’daki ormanlık alanlar da var. Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) büyük kısmı yeşil ve ağaçlık alan olan İstanbul Maltepe’deki Kenan Evren Kışlası’nın arazisine bin 692 konut inşa etmek için hazırladığı projeye Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 2022 yılının kasım ayında onay verdi.

7 KATLI BİNALAR

TOKİ’ye devredilen Maltepe’deki 528 bin metrekarelik askeri alana, 7 katlı binalar dikilecek.

Bakanlığın onayının ardından iş makineleri kışla arazisine girerek çalışmalara başladı. İş makinelerinin ağaç katliamı yaptığına ilişkin görüntüleri vatandaşlar SÖZCÜ Whatsapp Haber Hattı’na ulaştırdı. TOKİ’ye devredilen Maltepe’deki 528 bin metrekarelik askeri alana, 7 katlı binalar dikilecek.

SON YEŞİL ALANLAR

Kartal’da da 2022 yılında 2 bin 700 metrekarelik askeri alanı ‘ticaret ve konut’ alanı ilan edilip imara açılmıştı. Kartal Cevizli’deki askeri birliğin Kartal-Samandıra bağlantı yoluna bakan kısmında da iş makineleri ağaçları keserek doğa katliamı yaptı.

KAYNAK: SÖZCÜ

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı