SON DAKİKA

BİR KEZ DAHA “KATİL AMERİKA” DEDİRTECEK HABER

Bu haber 05 Ağustos 2017 - 9:28 'de eklendi.

ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı uluslararası koalisyon, Suriye ve Irak’ta düzenlenen saldırılarda en az 624 sivili yanlışlıkla öldürdüğünü itiraf etti.

Koalisyonun açıklamasına göre, Suriye ve Irak’ta IŞİD’e karşı yürütülen Doğal Kararlılık operasyonunun başından bu yana en az 624 sivil hayatını kaybetti.

Ölü sayısının haziran ayına ait olduğu belirtilen açıklamada, koalisyon yönetiminin 424 sivilin öldüğüne dair bilgileri araştırdığı kaydedildi.

YİNE DE RAKAMLAR DÜŞÜK BULUNUYOR

Koalisyonun açıkladığı sivil kayba ilişkin rakamlar, gerek hükümet gerekse de bağımsız gözlemciler tarafından son derece düşük bulunuyor.

Suriyeli parlamenter Muhammed el Hüseyin, daha önce Sputnik’e yaptığı açıklamada “Koalisyonun açıklaması gülünç. Zira koalisyon uçaklarının bombardımanları, Suriye ve Irak’ta on binlerce sivilin ölümüne yol açtı. Sunulan rakamlar karşısında şaşkınız çünkü sadece Rakka’da bombardımanlardan birinde kentteki 700’den fazla silahsız kişi hayatını kaybetti” demişti.

Suriyeli parlamentere göre, söz konusu iki ülkede koalisyonun saldırıları sonucunda en az 20 bin sivil hayatını kaybetti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!