SON DAKİKA

BİNALİ’DEN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR SEÇİMLERİ İÇİN İPTAL SİNYALİ

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım YSK’nin sorgulanan başkan ve müdürlerin yeniden seçimlerde görev alması kararına sözümona tepki göstererek, “Seçimin yenilenmesine YSK karar verirken birçok sebep saydı. Hal böyleyken bir yandan sorumlu tuttuğu, suçladığı insanları yapılacak bir seçimde tekrar görev yapabilir diye karar vermesi yapılacak seçimlere şimdiden soru işareti oluşturmuştur” dedi.

Bu haber 03 Haziran 2019 - 22:47 'de eklendi.
Abone ol

Bu sayede kendilerinin kaybedeceği yeni bir seçime tekrar itiraz edeceklerini müjdeleyen Yıldırım, YSK’nin ilçe seçim kurulu başkanları ile ilgili vermiş olduğu kararla ilgili şunları söyledi:

“Bu karar fevkalade talihsiz bir karardır. Çünkü seçimin yenilenmesine YSK karar verirken birçok sebep saydı. Bunlardan bir tanesi de bu seçimdeki yolsuzluğa, usulsüzlüğe, yanlışlara sebep olan her kimse bunların hakkında suç duyurusunda bulunulmasını karara bağladı. Hal böyleyken bir yandan sorumlu tuttuğu, suçladığı insanları yapılacak bir seçimde tekrar seçimde görev yapabilir diye karar vermesi yapılacak seçimlere şimdiden soru işareti oluşturmuştur. Partimiz bu karara itirazını yapmıştır. Ümit ederim YSK bunu aklıselim ile değerlendirir ve oy verecek milyonlarca vatandaşın kafasını karışıklığa sebep olacak bu işten vazgeçer.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!