SON DAKİKA

BİNALİ YILDIRIM’IN ‘YANLIŞTI AMA YAPTIK’ DEDİĞİ TÜNEL SEÇİM GECESİ ÇÖKTÜ

Karadeniz sahil yolunun Hopa kesiminde yer alan Kopmuş Tüneli seçim gecesi çöktü. Binali Yıldırım sahil yolu için ‘Yanlıştı ama yaptık’ demişti.

Bu haber 06 Nisan 2019 - 20:49 'de eklendi. Son Güncelleme6 Nisan 2019 - 20:59

Aradan geçen yıllar projeden kaynaklı sorunları ve yanlışın büyüklüğünü ortaya koydu. Kimi zaman sahil yolu derelerin önünü kapattığı için dereler taştı, kimi zaman yağmur suları denize ulaşamadı sele yol açtı. Son olarak ise 31 Mart gecesi yani sandıklar kapanıp oylar sayılırken Hopa’da bulunan Kopmuş Tüneli çöktü. Çökme sırasında neyse ki can kaybı olmadı ve yol kısa süre sonra yeniden ulaşıma açıldı. Türkiye’nin seçime kilitlendiği sıralarda Artvin’e bağlı Hopa’da farklı bir telaş vardı. Türkiye’yi Batum üzerinden Gürcistan’a bağlayan sınır kapısına giden yol üzerindeki tünel çöktü ve yol ulaşıma kapandı.

Karadeniz’de sık sık heyelanlar yaşanıyor, hatta Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından uzun zaman önce hazırlanan raporda yapılan yollar ve kesilen ağaçlar nedeniyle yumuşak zeminde kaymaların arttığı ifade edilmişti. Büyük tartışmalarla ANAP hükümeti döneminde başlayan Karadeniz Sahil Yolu, AKP hükümeti döneminde tamamlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Binali Yıldırım, o dönemde Bayındırlık Bakanı’ydı ve Karadeniz sahil Yolu’nun yapımını “Yanlış bir projeydi ama yapmak zorundaydık. Bunu şimdi rahatlıkla söyleyebiliyorum. Ciddi bir para harcanmıştı. 700 trilyonun üzerinde bir meblağ harcanmıştı. Bitirilmesi gerekiyordu” diye anlatıyordu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!