SON DAKİKA

BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. ÖZLÜ’DEN ‘PAZARTESİ’ UYARISI

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, virüs salgının bitmediğini ve devam ettiğini ifade etti. Özlü, “Eğer pazartesi sabah her şey normale dönmüş gibi sokaklarda, pazar yerlerinde ve marketlerde kalabalıklaşma olur ve sosyal mesafeyi korumazsak tekrar yukarıya doğru çıkışı bir hafta 10 gün sonra görebiliriz” dedi.

Bu haber 04 Mayıs 2020 - 11:22 'de eklendi.
Abone ol

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Twitter hesabından koronavirüs salgınına karşı uyarılarda bulundu.

Sokağa çıkma yasağının bittiği dakikalarda paylaşım yapan Özlü, “Salgın bitmedi devam ediyor” dedi.

Prof. Dr. Tevfik Özlü’nün uyarıları şu şekilde:

Sokağa çıkma kısıtlaması şu dakikalarda bitiyor. Ama virüs bugün 1670 yurttaşımıza bulaştı ve 61 yurttaşımızı öldürdü. Salgın bitmedi devam ediyor. Eğer pazartesi sabah her şey normale dönmüş gibi sokaklarda, pazar yerlerinde ve marketlerde kalabalıklaşma olur ve sosyal mesafeyi korumazsak tekrar yukarıya doğru çıkışı bir hafta 10 gün sonra görebiliriz.

Tedbirlere uyarsak normal hayata dönüşümüz daha kısa zamanda olacaktır. Acele edersek, geç kalırız; daha uzun süre evlerimizde kalırız.

Biraz daha sabredelim. Tedbirleri gevşetmeyelim. 65 yaş üstü ve 20 yaş altındaki yurttaşlarımızın bir an önce dışarı çıkabilmeleri için hepimizin tedbirlere uyması gerekiyor. Onlar evden çıkmayarak bize yardımcı oluyorlar.

Biz de sosyal mesafeyi koruyarak onların zahmetlerini boşa çıkarmayalım.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!