SON DAKİKA

BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. CEYHAN’DAN LİGLER İÇİN KRİTİK UYARI

Sağlık Bakanlığı Korona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye’de liglerin başlatılması kararının büyük sorunları da beraberinde getirebileceğini söyledi.

Bu haber 09 Mayıs 2020 - 0:44 'de eklendi.
Abone ol

Mehmet Ceyhan, CNN Türk’te Başak Şengül’ün sorularını cevapladı. Liglerin oynatılması kararının Almanya’dan esinlenerek alındığını söyleyen Ceyhan, Almanya’da da konuyla ilgili büyük tartışmalar yaşandığını söyledi.

İşte Ceyhan’ın açıklamalarından bazı satır başları;

“Ben Türkiye’de de bu işin seyircisiz olsa da oynanmasını ciddi bir risk oluşturacağını düşünüyorum. Şöyle bir şey yapılmadı, bence yapılabilirdi. Mesela sadece Süper Lig’de o da Avrupa Kupası’na katılma şansı olan takımlar için alta bir çizgi çekilebilir ve turnuva şeklinde oynanabilirdi.”

“Bölgesel ligler dahil bunu yapmak özellikle insanların seyahati açısından ciddi risk oluşturacak. Bunun taraftarı olmasa bile bir takım bir sürü malzemecisinden tutun bunun yedekleri teknik elemanları bayağı bir ciddi sayıyı oluşturuyor. Bunlar maçta karşı karşıya gelecek. Bu zaten kamplarda bulaşır, seyahatlerde bulaşır.”

“BİR FUTBOLCUDA ÇIKARSA HEPSİNİN KARANTİNAYA ALINMASI LAZIM” 

“Mesela tam ligin dördüncü beşinci haftasında lider durumda olan takımın bir oyuncusunda covid-19 pozitif çıktı. Normalde bilgimize göre onunla teması olan herkesin karantinaya alınması lazım, yani izole edilmesi gerekir. Şimdi ne olacak o zaman? Deseniz ki iki hafta daha erteleyelim. İki hafta ertelersiniz üçüncü hafta bir başka takımda çıkar. Bu çok ilginç bir olay esasında.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“BÜYÜK HATA YAPMIŞ OLURLAR” 

“Sayın Sağlık Bakanı biz sorumluluğu almıyoruz, Futbol Federasyonu kendi sorumluluğunu alıp karar verecek dedi. Eğer gerçekten böyle bir karar alacaksa Futbol Federasyonu çok geçmeden kendine hemen bir pandemiyle ilgili danışma kurulu kurması lazım. Yoksa böyle spor hekimleriyle bunları götürmeye çalışırlarsa çok büyük hata yaparlar.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!