SON DAKİKA

BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ’DEN İKİNCİ DALGA AÇIKLAMASI

Bilim Kurulu üyesi Özlü, koronavirüs salgınında Türkiye’nin henüz birinci dalgayı atlatamadığını söyledi. Özlü, “Güney Kore, Singapur, Çin, birinci dalgayı büyük oranda kontrol altına alıp bitirdiler. Şimdi onlarda ikinci dalga korkusu var” dedi.

Bu haber 14 Mayıs 2020 - 0:30 'de eklendi.
Abone ol

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye’deki seyri ile ilgili olarak Habertürk TV’de yayınlanan Para Gündem programında açıklamalarda bulundu.

“İkinci dalga riski var, bütün dünya bunu konuşuyor ama bizdeki ya da Rusya’daki durum farklı. Biz henüz birinci dalgayı atlatamadık” diyen Özlü, şöyle devam etti:

“Bizim şu an riskimiz daha ziyade birinci dalgada bir gecikme, duraklama ya da geriye dönüş olabilir mi… Rusya’da ve Avrupa’da da durum böyle. Güney Kore, Singapur, Çin, birinci dalgayı büyük oranda kontrol altına alıp bitirdiler. Şimdi onlarda ikinci dalga korkusu var.

Şunu söylemekte yarar var. İkinci dalganın birinci dalga kadar ürkütücü olacağını sanmıyorum. Çünkü biz virüsü tanıdık ve virüs karşısında daha deneyimliyiz, daha güçlüyüz. Aldığımız önlemlerin işe yaradığını gördük.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ancak etkin bir aşı bulununcaya kadar virüs hep bir yerlerde olacak ve bizi tehdit etmeye devam edecek. İkinci dalga korkusu her zaman olacak.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!