SON DAKİKA

Beşiktaş’ta görevden uzaklaştırılan meclis üyesi, başkanlık seçimine ‘yanlışlıkla’ çağrılmış

Valilik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, İstanbul Valiliği Beşiktaş Belediye Başkanlığı için seçim yapılacak günü belirledi.

Bu haber 09 Ocak 2018 - 7:07 'de eklendi.
Abone ol

Valilik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, İstanbul Valiliği Beşiktaş Belediye Başkanlığı için seçim yapılacak günü belirledi. Ancak yapılacak seçimlere, görevden uzaklaştırılan bir meclis üyesinin davet edilmesi soru işaretlerine neden oldu.

Belediye Meclis üyelerinin seçime katılımı için hazırlanan davette, görevden uzaklaştırılan Hazinedar’ın yerine başkan vekilliği seçiminin 11 Ocak 2018 Perşembe günü saat 15.00’te yapılmasının valilikçe uygun görüldüğü belirtildi.

Hazırlanan davet metni, belediye meclis üyelerinin, belirlenen gün ve saatte Beşiktaş Belediyesinde olmaları için ilgililerine gönderildi.

Ancak, Beşiktaş Belediyesinin meclis üyelerine gönderilen söz konusu davetiye “yanlışlıkla” Hazinedar ile birlikte görevden uzaklaştırılan Bağımsız Meclis Üyesi Sipahi’ye de ulaştırıldı.

Yanlışlıkla Sipahi’nin adına davetiye düzenlendiğinin tespit edilmesi üzerine söz konusu davetiye iptal edildi.

‘BELGE ELİME ULAŞMAZSA OY KULLANMAYA GİDECEĞİM’

Sipahi ise valiliğin kendisini de oy kullanmaya çağırdığını, iptal yazısı eline ulaşmadığı takdirde perşembe günü oy kullanmaya gideceğini kaydetti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İçişleri Bakanlığı tarafından uzaklaştırma yazısının geçtiğimiz cuma günü eline ulaştığını, bugün itibarıyla da kaymakamlık aracılığıyla valiliğin davet belgesini aldığını, dolayısıyla biri görevden uzaklaştırma diğeri de oy kullanma daveti olmak üzere iki belgenin elinde olduğunu ifade eden Sipahi, “Evet bu bir tezat teşkil ediyor. Valilik beni oy kullanmaya çağırıyor. Aksi bir belge gelmediği sürece gidip başkanlık seçimi için oy kullanacağım” diye konuştu.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!