SON DAKİKA

Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman: Dünyayı ayağa kaldırırım

Orman, Jeremain Lens’in imza töreni sonrası açıklamalarda bulundu.

Bu haber 07 Ağustos 2017 - 21:10 'de eklendi.
Abone ol

Orman, Jeremain Lens’in imza töreni sonrası açıklamalarda bulundu.

‘UMARIM TFF DE UEFA GİBİ AYNI HATAYA DÜŞMEZ

Süper Kupa’yı değerlendiren Orman, “Sonuçta bir futbol maçı, bizim açımızdan sezon başlangıcı, Konya karşısında takımımızdaki eksikleri gördük. Süper Kupa maçı bizim eksiklerimiz açısından iyi oldu. Konyaspor’un kupayı kazanmayı camialarına yakıştı” dedi.

Sert ifadeler kullanan Orman, “Karışılıklı küfürleşmeler olmuştur. Ancak bunun çıkış tarafı Beşiktaş taraftarı olmamıştır. Şimdi cezalar verilecekmiş. Daha önce cezalar verilmesi gerekiyordu. TFF bu olaylardan dolayı ceza işine bizi de dahil ederse dünyayı ayağa kaldırırım. Bu bir tehdit değildir. Umarım Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da UEFA (Avrupa Futbol Federasyonları Birliği) gibi aynı hataya düşmez. Bu meşaleler nereden geliyor” dedi.

‘BU HALDE KİM ÇOCUĞUNU ALIP DA MAÇA GÖTÜRÜR’

Orman “Benim oyumcuma saldırıldı. Federasyon da şapkasını önüne koymak zorunda. Bu halde kim çoluğunu çocuğunu alıp da maça götürür? Süper Kupa’da taraftarımız çok olgundu, vakur durdu. Dün olayların daha büyümemesinin en önemli sebebi Beşiktaş taraftarıdır” ifadelerini kullandı.

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK’

Yaşanan olaylarla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden Orman, “Bu bizim futbol değerimizi aşağı düşürüyor. Hangi statta olursa olsun bizim değerimizi düşürüyor. Birinci ligde oynanan bir takımın 3 bin taraftar ortalaması ile oynaması ayıp” dedi.

‘SİYASET YAPMAK İSTEYEN VARSA PARTİLER VAR’

‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa’ pankartının stada sokulmamasının sorulması üzerine Orman, “Pankartın içeri sokulup sokulmaması bizimle ilgili değil, TFF bakar ama biz spor yapıyoruz, siyaset işimiz değil. Siyaset yapmak isteyen varsa partiler var, orada yapsınlar” cevabını verdi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!