SON DAKİKA

Bedava Patatesleri Sokağa Döktüler

İktidarın üreticiye destek olmak amacıyla TMO aracılığı ile satın alarak Türkiye genelinde dağıtmaya başladığı patateslerin, yeşillendiği ve tüketilmesinin sakıncalı olduğu öne sürüldü.

Bu haber 28 Nisan 2021 - 0:51 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

OdaTV’nin haberine göre;  Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Otuz Ağustos Mahallesi muhtarlığı önüne TIR’larla getirilip kaldırıma boşaltılan patateslerde güneş yanığına bağlı aşırı siyahlaşma ve yeşil görüntülere rastlandı. Vatandaşın gelip kaldırıma dökülen patatesleri seçtiği anlar kameralara yansıdı. Uzmanların sağlık açısından “kesinlikle uzak durun, yemeyin” demesine rağmen, bedava patateslere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Dağıtım işleminin ekonomik durum aranmaksızın yapıldığını belirten muhtar Tarkan Çolak, “Talepte bulunan vatandaşlardan ad, soyad ve T.C. numarası ile birlikte oturdukları binanın adını alıyoruz. Ücretsiz patatesleri bu şekilde dağıtıyoruz. Yaklaşık 2 bin aileye soğan ve patates dağıttık, ihtiyaç halinde yeni talepte bulunabiliriz” dedi.

“SAĞLIK AÇISINDAN UYGUN DEĞİL”Terimi kaldır: Otuz Ağustos Mahallesi muhtarlığı önüne Otuz Ağustos Mahallesi muhtarlığı önüne

Kayserili patates üreticisi Murat Yeşeren de iktidarın bu konuda geç kaldığını öne sürdü. Halka dağıtılan patateslerden bir kısmını göstererek bilgi veren Yeşeren, “Bu patateslerde güneş yanığı oluşmuş ve yeşillenmiş. Yenme süreleri bitmiş. Bu tüketilirse, karın ağrısı yapar. Bunlar artık tohumluk olmuş” diye konuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!