SON DAKİKA

BBP’nin talebi: Seçim barajı tamamen kaldırılsın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçim barajının düşürülmesi hakkında yaptığı açıklama sonrası başlayan tartışmalar devam ediyor.

Bu haber 16 Kasım 2017 - 1:35 'de eklendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçim barajının düşürülmesi hakkında yaptığı açıklama sonrası başlayan tartışmalar devam ediyor. Konu hakkında açıklama yapan Destici de Bahçeli’nin yaptığı açıklamayı ‘çok önemli bulduklarını’ söylerken seçim barajının tamamen kaldırılması gerektiğini söyledi. 

Destici, Ankara’da bulunan bir otelde düzenlediği basın toplantısında “Yeni cumhurbaşkanlığı sistemi, cumhurbaşkanının yarıdan bir fazla oyla seçilmesini benimsediğinden yönetimde istikrar sağlanmış olmaktadır. Anayasa’nın diğer emri olan temsilde adaleti gerçekleştirmek için de milletin iradesini mümkün olan en yüksek seviyede sandığa ve TBMM’ye yansıtacak yeni bir sistem tesis edilmelidir. Bu doğrultuda seçim barajı kaldırılmalıdır” ifadesini kullandı.

‘İTTİFAKTAN KAÇINMAYIZ’

Destici, “2019’a yönelik partinizin bir ittifak arayışı var mı?” sorusu üzerine, “Geçmişte de ittifaklar yapmış, bu konuda tecrübeli bir partiyiz. Ülkemiz, devletimiz için biz iş birliği yapmamız gerekirse bundan kaçınmayız. Şu parti veya bu parti ile bugünden bir şey söylemek doğru olmaz” diye konuştu.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!