SON DAKİKA

Baykal: Adalet talebi, ‘adalet’ demekle olmuyor

Antalya’nın Serik ilçesinde partisinin bayramlaşma programına katılan Baykal, Türkiye’deki gidişatın sürpriz olmadığını ve kendilerinin bunu öngördüğünü dile getiren Baykal, referandumdaki söylediklerinde haklı çıktıklarını söyledi.

Bu haber 03 Eylül 2017 - 4:12 'de eklendi. 95

Antalya’nın Serik ilçesinde partisinin bayramlaşma programına katılan Baykal, Türkiye’deki gidişatın sürpriz olmadığını ve kendilerinin bunu öngördüğünü dile getiren Baykal, referandumdaki söylediklerinde haklı çıktıklarını söyledi. Meclisin aylardır kapalı olduğunu belirten Baykal, sürekli kararname çıkarıldığını belirtti.

Adalet krizinin ağırlaştığını belirten Baykal, “Arkadaşlarımız Türkiye’deki adalet krizine dikkati çekmek için adalet konusundaki yaşanmış büyük çarpıklıklara hukukta, eğitimde, ekonomide her alanda adalet özleminin artık önlenemez bir talep haline geldiğini ortaya koymak için güzel çalışmalar yaptılar. Toplum büyük bir ilgiyle izledi. Türkiye’de herkes biliyor ki en büyük talep adalet talebidir. Adalet talebi, ‘adalet’ demekle olmuyor. Ne olacak adalet? Belli bir siyaset ülkeye hakim olacak. O siyaset anayasayı ona göre yapacak, kurumlar ona göre işlemeye başlayacak. Hukuk devreye girecek. Siyaset yargıya hükmedemez hale gelecek” ifadelerini kullandı.

Baykal, birliğin, karşılıklı protokol imzalanarak değil, doğru hedef koyarak, doğru söylemlerle sağlanabileceğini vurguladı.

CHP Antalya Milletvekili Baykal, daha sonra Akseki ilçesine geçerek parti binasındaki bayramlaşma programına katıldı.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın