SON DAKİKA

BAŞKAN YARDIMCISINDAN‘ ALTIN’ ZİYARETİ

Venezuela Başkan Yardımcısı Tareck Zaidan El Aissami Maddah, altın rafinerisinde incelemelerde bulunmak üzere Çorum’a geldi.

Bu haber 16 Ocak 2019 - 18:24 'de eklendi. 40

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Tareck Zaidan El Aissami Maddah, Türkiye ziyareti kapsamında ekibiyle birlikte kentte bulunan bir altın rafinerisinde incelemelerde bulunmak üzere Çorum’a geldi.

İstanbul’dan özel uçakla Amasya-Merzifon Havalimanına gelen El Aissami Maddah’ın Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Altın rafinerisi sahibi Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı karşıladı.

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Tareck Zaidan El Aissami Maddah, Çorum organize Sanayinde bulunan rafineriye giderek incelemelerde bulundu.

Ziyarette dünyanın en büyük altın üretici olan Venezuela ile ticari işbirliği noktasında görüşmeler yapılarak neler yapılabileceği masaya yatırılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile bir araya gelmiş ziyarette Çorumlu iş adamı Ahmet Ahlatcı’nın sahibi olduğu rafineri hakkında Maduro’ya bilgi vermişti. Bu görüşmenin ardından konuyla ilgilenen Venezuela’nın Devlet Başkanı Maduro, ülkesindeki altınların işlenmek üzere Çorum’a gönderebileceklerini ifade etmişti.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın