SON DAKİKA

BAŞINDAN BERİ YÜRÜYÜŞE KATILMADI

Bu haber 09 Temmuz 2017 - 15:12 'de eklendi.

Adalet Yürüyüşü’nün başta yüzde 49 “Hayır bloğu” olmak üzere toplumun farklı kesimlerini buluşturması bekleniyordu. Geçen 25 güne baktığımızda bunun büyük ölçüde gerçekleştiği ortada.

Yüzde 49 bloğu içinde bulunan başta Meral Akşener cephesi olmak üzere farklı siyasi oluşumlardan da destek mesajları geldi yürüyüşe. Başından itibaren Meral Akşener’in de bir günlük destek yürüyüşü yapabileceği konuşuluyordu. Ancak Akşener yürüyüşe katılmadı.

ÖZEL DAVET

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, Akşener cephesi CHP’den davet, hatta herkesin talebi olan “adalet” için ortak bir organizasyon çağrısı bekledi. Ama ne Akşener’e ne de diğer siyasi partilere böyle bir davet gönderilmedi. Kılıçdaroğlu kamuoyuna yaptığı genel çağrıyı sık sık tekrarladı ve bunun yeterli olduğu düşünüldü, özel davete gerek duyulmadı.İşte bu durum Akşener cephesinde kırgınlık yarattı ve yürüyüşe destek verilse de fiili olarak katılmama kararına neden oldu.

Bu arada CHP özellikle referandum sürecinde Akşener’e dönük sempatinin farkındaydı. İki tarafın da siyasi beklentileri var ve hesaplar bunun üzerine kuruluyor. Bu yüzden Akşener’in yürüyüşe fiili olarak katılmaması CHP cephesinde söze dökülmeyen bir memnuniyet de yarattı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!