SON DAKİKA

Başbakan Yardımcısı CHP’ye tepkili: Medeniyet tasavvuru

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, CHP’yi eleştirerek, ‘CHP’lilerin ve CHP’nin Türkiye için medeniyet tasavvuru, gelip

Bu haber 11 Kasım 2017 - 18:33 'de eklendi.
Abone ol

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa’ya gelerek AKP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Çavuşoğlu, basına kapalı yapılan toplantı girişinde gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bursa merkez Nilüfer Belediyesi’nin eşcinsel kotasına ilişkin eleştirilerde bulunan Çavuşoğlu, şöyle dedi:

“Maalesef CHP ve CHP’li belediyenin Bursa ve Nilüfer için çizdiği ufuk ortada. Bursamızın hem kadim ve hem medeniyet şehri olması sebebiyle bu tür tartışmalarla anılması bizi gerçekten çok fazla üzmüştür. Buna kimsenin hakkı yoktur. CHP’lilerin ve CHP’nin Türkiye için medeniyet tasavvuru, gelip eşcinsel kotasına eşitlenmiştir. Dolayısıyla hep söylüyoruz, milletin değerlerinden bihaber, milletin hassasiyetlerine dikkat etmeyen CHP’nin bu özellikleri ne kadar bastırmaya çalışsalar da bir yerde bir şekilde kendini gösteriyor. Tabii Bursamız, tarihi ve kültürel anlamda zengin olduğu kadar manevi dinamikleriyle de çok zengin bir şehrimizdir. Emir Sultan’ın, medeniyetimizin banisi olan Osmangazi’nin, Orhangazi’nin meftun bulunduğu şehirde bu tip tartışmalarla gündeme gelmesi Bursamız ve Bursalı vatandaşlarımızı, hemşerilerimizi çok üzmüştür.”

“CHP’YE ÇOK ÜZÜLÜYORUM”

CHP’yi eleştiren Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “Maalesef adalet kurultayı yaptıklarında, şehitlik makamında içki içip oynamaktan çekinmeyen, PKK ile ilgili konuştuklarında PKK lehine konuşan, FETÖ ile ilgili konuştuklarında FETÖ lehine konuşan bir siyasi partinin, bir ana muhalefetin, Türkiye’ye verebilecek hiçbir şeyi yoktur. Ben gerçekten Türkiye’nin ana muhalefet bakımından düşmüş olduğu bu duruma, çok üzülüyorum. Yazık diyorum” diye konuştu.

(DHA)

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!