SON DAKİKA

BARZANİ KÜRTLERİ KANDIRIP ABD’YE MALİKANE DİKTİ

IKBY yönetimini elinde bulunduran Barzani Ailesi’nin, dünyanın en pahalı evlerine sahiplik yapan Beverly Hills’ten iki malikaneye 47 milyon dolar harcadığı ortaya çıktı.

Bu haber 15 Kasım 2019 - 11:56 'de eklendi. Son Güncelleme15 Kasım 2019 - 12:03
Abone ol

ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Los Angeles County’nin batı kısmında bulunan bir şehir olan Beverly Hills’teki evler; Kennedy Ailesi, Monaco Prensi, Rihanna ve birçok ünlü ismin yaşadığı yerler olarak dünya çapında bir şöhrete sahip.

Variety’de yer alan habere göre, şehrin Rodeo’dan birkaç blok ötedeki Maison 613 adı verilen ev ve 1970’lerde inşa edilen Foothill Manor, Barzani Ailesi tarafından satın alınırken 47 milyon dolarlık bir harcama yapıldığı belirtiliyor.

Haberde, genelde Hollywood isimlerinin burada ikamet ettiğine dikkat çekilirken mega malikanenin (Maison 613) yaklaşık 2 bin metrekarelik yaşam alanına sahip olduğu belirtiliyor.

Malikanede güzellik salonu, asansör, kapalı basketbol sahası, 17 banyo ve bir bowling salonu da bulunduğu aktarılıyor.

Biraz daha küçük olan Foothill Manor malikanesi ise yaklaşık 1200 metrekarelik bir alana kurulmuş.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Maison 613’ün iki yıl önce 40 milyon dolara çıktığı ancak geçen yıl 27 milyon dolara satıldığı kaydediliyor. Haberde bu ödemenin tamamen nakit olarak sağlandığı ifade ediliyor.

Maison 613’ün satışından üç ay önce de Foothill Manor için 20 milyon dolarlık yine nakit transferi yapıldığı bilgisi paylaşılıyor.

Haberde, “Fakat kayıtlara iyice bakıldığında bir isim aynı zamanda bu iki Beverly Hills gayrimenkulleri de bağlantılı görünüyor: Virginia kökenli Kürt olan ve Irak Kürdistan Bölgesi Eski Başkanı Mesut Barzani’nin oğlu olan Mansur Barzani’yle uzun süreli ilişkisi bulunan Haval Dosky” ifadesi kullanılıyor.

Variety haberinde, yerel bir gazetede Barzani Ailesi’nin İran’a petrol kaçakçılığı yaptığı suçlamasına dikkat çekilerek, “Oğulları tarafından 47 milyon dolarlık bir Beverly Hills gayrimenkulü alımı, bir tür yolsuzluğun kanıtı olarak yorumlanabilir” görüşüne yer veriliyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!