SON DAKİKA

Barzani: 25 Eylül bağımsızlık bayramı olsun!

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, bağımsızlık referandumu düzenlemeyi planladıkları 25 Eylül’ün

Bu haber 02 Eylül 2017 - 13:34 'de eklendi. 80

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, bağımsızlık referandumu düzenlemeyi planladıkları 25 Eylül’ün ‘ulusal bayram’ yapılması çağrısında bulundu.

Barzani, “Tüm Kürdistan halkının 25 Eylül’de bağımsızlığa ‘Evet’ diyerek, o günü ulusal bir bayram yapmasını diliyorum” dedi.

Rudaw’ın aktardığı haberde, Barzani, Kurban Bayramı mesajında, “Tüm Kürdistan halkının, 25 Eylül’de bağımsızlığa ‘Evet’ diyerek o günü ulusal bir bayram yapmasını ve gelecek yıllarda bu günün bağımsızlık bayramı olarak kutlanmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Milliyet’in haberine göre Barzani, “Referandum kararı tarihi bir karardır. Bağımsızlık uğrunda gerekiyorsa her türlü bedeli ödemeye hazır olmalıyız” derken, Suudi gazetesi Şark’ul Avsat’a verdiği röportajda ise “Biz referandumu halkın oyuna sunuyoruz, ben halkıma karşı olan görevimi yerine getirmek istedim, olur da Kürdistan halkı referandum için ‘Hayır’ derse görevimden istifa ederim çünkü artık çalışmam için bir sebep kalmaz” dedi.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın