SON DAKİKA

BARTIN’DA COVID-19 ŞÜPHESİ: KARANTİNA ALTINA ALINDI

Bartın’da bir vatandaş koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındı. Valilik, şüpheli vatandaş ile temas eden kişilerin de karantinaya alındığını duyurdu.

Bu haber 18 Mart 2020 - 17:09 'de eklendi.

Bartın’da bir vatandaşta koronavirüs şüphesinin kuvvetli olduğu ve bu kişi ile temas eden tüm şahısların karantina altına alındığı açıklandı.

Konuyla ilgili Bartın Valiliği de basın açıklamasında bulundu.

Açıklama da şöyle denildi: “Kovid-19 Pandemisi ile Cumhurbaşkanlığımız başkanlığında Sağlık Bakanlığı ve ilgili Bakanlıkların koordinesinde belirlenen ulusal politikalar ve stratejiler kapsamında; İlimizde yurt dışı ve umre hikayesi olanlar ile pandemi benzeri belirtileri olan bütün vatandaşlarımız belirlenen stratejilere uygun olarak evlerinde veya hastanelerde yakından izlenmektedir. Şu an itibarıyla hastanemizde yatan olası kuvvetli şüpheli bir vaka bulunmakta olup tam izole durumda, bütün tıbbi tedavileri yapılmaktadır. Belirlenen algoritma gereğince bu kişi ile temas eden bütün kişiler Valiliğimizce belirlenen izole bir alanda karantinaya alınmıştır. Bu karantinaya 15 Mart’tan sonra ilimize yurt dışından da giriş yapanlarda dahil edilecektir.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!