SON DAKİKA

BARTIN’DA ATATÜRK POSTERLERİNİ KALDIRTAN MÜDÜRE UYARI CEZASI

Çanakkale Şehitleri Anma Günü’nde Atatürk posterlerini kaldırtan Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında yürütülen soruşturma sonucu uyarı cezası verdiği açıklandı.

Bu haber 08 Mart 2019 - 1:31 'de eklendi.
Abone ol

Çanakkale Şehitleri Anma Günü’nde Atatürk posterlerini kaldıran Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında karar verildi. Türk Eğitim-Sen Bartın Şubesi Murat Ağırel’in şikayeti üzerine yazılı bir açıklama yapan Bartın Valiliği, Yaşar Demir’e uyarı cezası verildiği bildirdi.

Bartın Valiliği, yaptığı açıklamada Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında, Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin soruşturma başlattığı bildirildi. Soruşturma, Demir’in 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla okullara gönderilen yazıda “Okul ve kurumlar Atatürk posterler ile donatılacak” ibaresine yer vermediği gerekçesi ile açıldı.

Valilik, yürütülen soruşturma sonucu, Yaşar Demir için uyarı cezası verildiğini kaydetti. Bartın Valiliği, yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

BAŞI AÇIK ÖĞRENCİLERE HAKARET ETMİŞTİ

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in daha önce de başı açık öğrencilere hakaret etmişti. Bartın’da gerçekleşen bir toplantıda konuşan Demir’in “Başı açık öğrencileri gördüğümde sinir oluyorum” şeklindeki açıklaması büyük tepki çekmişti.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!