SON DAKİKA

BARIŞ PEHLİVAN TUTUKLANDI

Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç’ın tutuklanmalarının ardından sitenin Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan da çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Bu haber 06 Mart 2020 - 20:21 'de eklendi.

Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç’ın tutuklandığı MİT görevlisinin cenaze haberine ilişkin soruşturma kapsamında, Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan savcılık tarafından bugün ifadeye davet edildi.

Barış Pehlivan savcılığın daveti üzerine bugün avukatlarıyla Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi.

Barış Pehlivan ifade vermeden önce adliye önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Barış Terkoğlu ve biz 19 ay Silivri cezaevinde tutuklu kaldık ve o duvarları aşıp çıktık gazeteciliğe devam ettik. Biz 2011 Türkiye’sinde bunu yaşarken Odatv kapatılmadı. FETÖ Odatv’yi kapatmadı ama bugünün hükümeti, bugünün devlet erkleri Odatv’yi kapattı. Şimdi ben BTK’nın idari tedbir iddiasıyla, geçici olarak kapattığı iddiasıyla, şu an okuruna ulaşamayan Odatv’nin yayın yönetmeniyim. Burada Barış’ın da şüpheli olduğu davanın büyük ihtimalle sanığı olacağım. O yüzden avukatlarımızı aradılar ve ifade vermeye geldik. Bana yapılanın aynısı Barış Terkoğlu’na da yapılabilirdi. Tıpkı Fetullahçılar gibi sabahın dördünde o eve polis gitmeyebilirdi.”

KENDİ AYAĞIYLA GELDİ SAVCI TUTUKLAMA İSTEDİ

Savcılıkça ifadesi alınan Pehlivan, “İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa ettiği” iddiasıyla tutuklanması talebiyle nöbetçi İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Pehlivan, savcının kararının ardından “Kendinize iyi bakın” diye seslendi.

TUTUKLAMA KARARI

Barış Pehlivan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Odatv Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabiri Hülya Kılınç Libya’da şehit olan MİT mensubunun cenaze törenine ilişkin haberden dolayı “MİT mensuplarına ait bilgileri iletişim araçları aracılığıyla yaydıkları” iddiasıyla tutuklanmıştı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile muhabiri Hülya Kılınç’ın tutuklanmasının ardından Odatv internet sitesine erişim engeli getirilmişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!