SON DAKİKA

Bankalar, Türk Telekom’un ana hissedarına verilen krediyi takibe aldı

Garanti Bankası’ndan yapılan açıklamada, “OTAŞ kredisi 2017 sonu itibarıyla yakın izlemeye alındı” denildi.

Bu haber 12 Ocak 2018 - 8:50 'de eklendi. 50

Garanti Bankası’ndan yapılan açıklamada, “OTAŞ kredisi 2017 sonu itibarıyla yakın izlemeye alındı” denildi. İki kaynağın verdiği bilgiye göre İş Bankası da geçen yıl sonu itibarıyla söz konusu krediyi yakın izlemeye aldı.

Garanti Bankası’nın üçüncü çeyrek bilançosuna göre, banka, 951.4 milyon dolar ve 7.8 milyon euro tutarındaki krediyi daha önce ‘Standart Nitelikli Krediler ve Diğer Alacaklar sınıfında takip ediyordu.

İş Bankası da üçüncü çeyrek bilançosuna göre kredide 1.9 milyar lira karşılığı ‘Standart Nitelikli Krediler ve Diğer Alacaklar’ sınıfında takip ediyordu.

Akbank, OTAŞ’a sağladığı 1.5 milyar dolar tutarındaki kredinin 2017 yıl sonu itibarıyla “yakın izlemedeki krediler” altında sınıflandırıldığını duyurmuştu.

Yani battı! https://t.co/N9DkxoLgDu

— Umit Akcay (@umitak) 11 Ocak 2018

30 BANKADAN KREDİ

Ojer Telekomünikasyon AŞ (OTAŞ), yüzde 55 Türk Telekom hissesini teminat göstererek 2013 yılında aldığı 4.75 milyar dolar tutarındaki krediyi geri ödeyemiyor.

OTAŞ’a 2013 yılında 4.75 milyar dolar tutarındaki krediyi veren 30’a yakın banka arasında en büyük pay Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası’nın.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın