SON DAKİKA

BANKA MÜDÜRÜ 100 MİLYON LİRA İLE ORTADAN KAYBOLDU

Antalya’nın Alanya ilçesinde bir devlet bankasında müdür olarak görev yapan A.İ.’nin bankayı 100 milyon Türk Lirası dolandırdığı öne sürüldü. Banka müdürü A.İ.’nin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Bu haber 22 Eylül 2018 - 2:43 'de eklendi. Son Güncelleme22 Eylül 2018 - 12:59
Abone ol

DÜN saat 14.00 sıralarında banka dan bir müşteri ziyaretine gidiyorum diye ayrıldığı, mesai bitimine rağmen saatler sonra geri dönmeyince şüphe üzerine olayın ortaya çıktığı anlaşıldı. Bazı döviz büroları ile Alanya ’nın tanınmış işadamlarından yaklaşık 10 gündür, 100 milyon liraya yakın parayı “Ucuz döviz topluyorum, parayı döndürerek çok kazandırıyorum” diyerek topladığı anlaşıldı. Müşterilerinin yıllara dayalı güvenini suistimal eden Arif İ. dün akşam Alanya GZP havalimanından İstanbul’a gitmek üzere uçak bileti aldığı ancak uçağa binmediği ortaya çıktı. Aynı uçakla İstanbul’a inen kardeşi Hakan İ. de İstanbul’da gözaltına alındı ve sorgulanmak üzere Alanya’ya gönderildi. Arif İ. ile ilgili bir başka iddia da Kuzey Kıbrıs’a gittiği yönündeydi. Ancak dün Girne feribotu deniz hava şartları nedeniyle seferini yapamadı. Zanlı banka müdürünün memleketi Gazipaşa’nın dağlık kesimlerinde saklandığı iddiaları araştırılıyor.
Dolandırılan müşterilerden sadece birinin 23 milyon TL kaptırdığı, diğerlerinin daha az miktarlarda olduğu, bugün itibariyle çok sayıda kişinin dolandırıldığı iddiasıyla başvuru yapmaya başladığı da belirtiliyor. Müşterilerin zararlarının nasıl karşılanacağına yargının karar vereceği, bankada resmî işlem görmeyen paraların bankacılık kanununa göre karşılanmasının mümkün olmadığı ifade ediliyor.
Olay Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çok yönlü olarak soruşturulmaya başlandı.BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!