SON DAKİKA

Balyoz’dan yargılanıp emekli edilen Kurmay Albay Eryaşa, kömür gemisinde korsan nöbeti tutuyor

Geçtiğimiz yıllara damga vuran Ergenekon ve Balyoz davalarında yüzlerce kişi ordudaki görevinden emekli edildi.

Bu haber 14 Eylül 2017 - 5:45 'de eklendi. Son Güncelleme14 Eylül 2017 - 11:58
Abone ol

Geçtiğimiz yıllara damga vuran Ergenekon ve Balyoz davalarında yüzlerce kişi ordudaki görevinden emekli edildi. Emekli edilen askerlerden birisi de Koray Eryaşa’ydı.

Balyoz soruşturması sonrası tutuklanan ardından askeri casusluk davasından da mahkum olan Kurmay Albay Koray Eryaşa, toplamda 21 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Anayasa Mahkemesi, İstanbul Askeri Casusluk Davası’na dair geç karar verdiği için, Albay Eryaşa 5 yıl 7 aylık hapis cezasının infaz süresini tamamladı ve tahliye oldu.

TERFİ BEKLERKEN EMEKLİ EDİLDİ

Koray Eryaşa tahliye olduktan sonra TSK’daki görevine devam etmek istedi. Terfi etmeyi ve Amiral olmayı bekliyordu. Terfi edilmedi, emekli edildi.

E.Kurmay Albay Koray ERYAŞA.Kumpasla 4 sene yatıp TSKdan tasfiye edilmişti.Hint Denizinde bir kömür gemisinde korsan nöbeti tutuyor. UTANIN! pic.twitter.com/51jvVonzw9

— Av. Murat ERGÜN (@avmurate) 12 September 2017

​Sivil hayatta yaşam mücadelesine devam eden Emekli Kurmay Albay Koray Eryaşa şimdi bir kömür gemisinde korsan nöbeti tutuyor.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Davalar boyunca Eryaşa’nın avukatlığını yapan Murat Ergün, Koray Eryaşa’nın gemideki nöbet fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!