SON DAKİKA

Balkanlardaki Hareketlilik

Bu haber 05 Ekim 2021 - 0:29 'de eklendi.
Abone ol

Balkanlardaki bu kadar hareketlilik belli ki bir sonuç doğuracak gibi duruyor. Özellikle Sırpların, Bosna’ya karşı hasmane tutumları yakında bir saldırıya sebebiyet vermesi beklenebilir. Geçmişte 1.Dünya Savaşını başlatacak domino taşı yine bu bölgede tetiklenmiş şimdi 3. Dünya savaş arefesinde belli ki benzer aynı oyunlar tezgahlanmaktadır. Bir Balkan ülkesi olan bizimde sınırdaşımız Yunanistan, Sırpları aratmayacak hasmane düşmanca tavırlarını da bizlere karşı sergilemektedir. Avrupa’dan başta Fransa’dan destek alan şımarık 10 küsür milyon nüfusa sahip yunanlar,86 milyon nüfuslu Türkiye Cumhuriyeti Devletine yaptıkları şımarıklar ile kafa tutar oldular.

Tabi Türk Milleti olarak sabrında bi sonu var kafamız kızarsa hem yunanı hem de ona destek veren yandaşları başta Fransa Macron’u tüm ülke 85 Milyon olarak kuru fasülye yer hep beraber çıkaracağımız osuruk ile oldukları yerde bayıltırız Yunandan-Fransa’ya kadar bu şımarık palikaryaları (Tabi bu işin latifesi).Birde bu yunanlar geçmişten günümüze hayelleri bulunmakta neymiş İstanbul, İzmir, Trabzon onlarınmış ve buraları istiyorlarmış. Bu yunanlar hesap yapmasını da bilmiyor nüfusu 18 Milyona dayanmış İstanbulu,10 küsür milyonluk Yunanistan nasıl yönetecek gerçekten ya sayı saymasını, matematiksel hesap yapmayı bilmiyorlar yada doğuştan hepsi Ebleh bunların.

Kaldı ki birde İzmir’i, Trabzon’u da bunlara verecekmişiz oldu başka bir isteğiniz, arzunuz? Belli ki birileri bizim sabrımızı sınıyor ve bu Sırp’a da, Yunana da boş hayaller vaad ediyorlar ki ayranları kabarıyor! Daha geçen yıl tüm dünyada pandemi devam edip her yer kapalıyken biz Ermenistan’ın işgal ettiği Dağlık Karabağ’ı Kardeş devlet Azerbaycan ile geri almış, ermeni askerleri daha donlarını bile toplamadan korkudan nasıl bölgeyi kaçarak terk ettiklerini ekranlardan hep beraber izledik, rezillikleri pislikleri diz boyu..! Belli ki bölgede sular durulmayacak ve savaş Balkanlarda Sırplar ile mi çıkar yoksa yunan ile mi çıkar göreceğiz, lakin insanlık için bu durum hiç mi hiç iyi olmayacak.

Dünyada her türlü dengenin değiştiği bir dönemden geçerken kitlelerin, devletlerin birbirleri ile yapacakları bir savaş bizim hiç istemediğimiz bir sonuç. Eğer savaş kaçınılmaz bir sonuç olup bıçak kemiğe dayanırsa da geçmişte yaptıklarımız biz Türk Milletinin yapacakları da teminatı olacaktır, o saatten sonrasını artık biz değil bize düşmanlık besleyen düşmanlar düşünsün? Trakya’da ve ülkenin belirli yerlerinde baş gösteren kuraklık ve barajların su seviyesindeki düşüklük alarm zillerini çaldırma seviyesinde, kara kışa girerken inşaAllah bol yağmurların, yağışların gelmesi ile bu kuraklığa en kısa zamanda son buldurur ümidiyle…

Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!