SON DAKİKA

Balıkesir’de Deprem!

Balıkesir’de 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Balıkesir’de dakikalar önce 4,1 büyüklüğünde daha deprem olmuştu.

Bu haber 04 Haziran 2022 - 3:45 'de eklendi. Son Güncelleme26 Ağustos 2022 - 01:34
Abone ol

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Karesi ilçesinde saat 01.58’de 4,7 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin 14,01 kilometre derinlikte gerçekleştiği tespit edildi.

AFAD’dın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ise “Geçmiş olsun Balıkesir. Karesi ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz” denildi. Öte yandan Balıkesir’de 01.13’te 4,1 büyüklüğünde bir deprem daha olmuştu. 

BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ’DAN AÇIKLAMA

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz depremle ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı. Yılmaz, “Merkez üssü Balıkesir Karesi olan ve çevre illerde de hissedilen iki deprem yaşadık. Çok şükür ki şu an olumsuz bir haber yok. Tüm ekiplerimiz ile teyakkuz halinde gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim muhafaza etsin.” ifadelerini kullandı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

VATANDAŞLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Depremin merkez üssüne en yakın ilçelerden olan Manyas’da vatandaşlar sokağa döküldü. Depremi hissetmeleriyle birlikte apartmanlardan sokağa inen vatandaşlar depremin çok salladığını söyledi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR