SON DAKİKA

BALIKESİR BURHANİYE’DE KUDUZ KARANTİNASI

Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkesir Burhaniye’de görülen kuduzun yaban hayatı kaynaklı ısırma sonucu ortaya çıktığını ve karantina işlemlerinin yapıldığını açıkladı.

Bu haber 11 Kasım 2018 - 21:29 'de eklendi.
Abone ol

Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Balıkesir Burhaniye Sarılar Mahallesi’nde bir büyükbaş hayvanda kuduz hastalığının tespit edildiği kaydedildi.

Hastalığın meraya dayalı hayvancılık yapan ve 5 büyükbaş hayvanı bulunan bir çiftçinin işletmesinde görüldüğü belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer veridi:

“Hastalıklı hayvan itlaf edilmiş, işletme dezenfekte edilmiştir. Bu kapsamda söz konusu hastalığın yaban hayatı kaynaklı ısırma sonucu ortaya çıktığı anlaşılmıştır. Hastalık mihrakında derhal aşılama ve karantina işlemleri yapılmıştır. Yine söz konusu kırsal alanın etrafında bulunan, Hacıbozlar, Kırtık, Yalancılar, Kuzgun mahallelerinde de ‘aşılama çalışmaları’ yapılmıştır. Ayrıca söz konusu yerleşim yerlerinde sadece büyükbaş hayvanlar değil, kedi ve köpekler de aşılanmıştır. Netice itibarıyla konuya ivedilikle müdahale eden Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, gerekli bütün tedbirleri alarak hassasiyetle çalışmalarını sürdürmektedir.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!