SON DAKİKA

Bakanlar, Atatürk Düşmanı Yavuz Bahadıroğlu için Taziye Mesajı Paylaştı

Atatürk düşmanlığı ile bilinen ve Yavuz Bahadıroğlu ismiyle bilinen Niyazi Birinci’nin ölümünün ardından bakanlardan peş peşe taziye mesajları geldi.

Bu haber 22 Ocak 2021 - 18:04 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci
 

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlığı ile bilinen ve Atatürk hakkındaki çeşitli iftira ve iddialarıyla sık sık gündeme gelen Yavuz Bahadıroğlu yani Niyazi Birinci hayatını kaybetti.
Birinci’nin ölümünün ardından eski sözleri yeniden gündeme gelirken bakanların Bildirici hakkında paylaştığı taziye mesajları da dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da mesajında “Yaşamını tarih bilimine adayan tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu’na (Niyazi Birinci) Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.” ifadelerine yer verdi.

Birinci için “Eserleriyle nesilden nesile tarih şuuru aşılayan” ifadelerini kullanan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise “Yavuz Bahadıroğlu’na Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.” mesajını paylaştı.
Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da paylaşımında, şunları kaydetti:
“Güler yüzü ve engin birikimiyle gönüllerde ve bu kubbede hoş bir sada bırakarak terk-i diyar eyleyen Yavuz Bahadıroğlu (Niyazi Birinci) ağabeye Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim, mekanını cennet eylesin, başımız sağ olsun.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “Ülkemizin kıymetli kalemlerinden, tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.” paylaşımında bulundu.
Taziye mesajı yayınlayan diğer bir bakan da Adalet Bakanı Abdulhamit Gül oldu. Gül mesajında “Gençlik yıllarımızın önemli mütefekkirlerinden, eserleriyle gençliğin ufkunu açan değerli dava adamı Yavuz Bahadıroğlu’nun vefatını üzülerek öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar dilerim. Başımız sağ olsun.” ifadelerine yer verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “Ülkemizin kıymetli kalemlerinden, tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.” paylaşımında bulundu.
Taziye mesajı yayınlayan diğer bir bakan da Adalet Bakanı Abdulhamit Gül oldu. Gül mesajında “Gençlik yıllarımızın önemli mütefekkirlerinden, eserleriyle gençliğin ufkunu açan değerli dava adamı Yavuz Bahadıroğlu’nun vefatını üzülerek öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar dilerim. Başımız sağ olsun.” ifadelerine yer verdi

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!