Privacy Policy Page
SON DAKİKA

BAKAN SOYLU İLE FOTORAF ÇEKTİREN TERÖRİST AKP ÜYESİ ÇIKTI

Kestiği Suriye ordusuna mensup bir askerin kafası ile video çektiren bir Türk İslamcı militanın, Suriye’deki cihatçı davaya katılmadan önce, iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) resmi bir gençlik kolu üyesi olduğu ortaya çıktı.

Bu haber 05 Eylül 2019 - 12:36 'de eklendi.

(politez.com)’da yer alan habere göre, Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesi AKP gençlik kolları başkan vekili olan 5 Nisan 1987 doğumlu Emrah Çelik, video çekerken bir yandan da Suriye ordusuna mensup askerin kesik başı ile poz verdi. Kayıtta, zaferin İslamcı cihatçılara ait olduğu ve İslam’ın askerlerini durdurmaya çalışanların bu askerle aynı kaderi paylaşacağı söyleniyor.Tıpkı IŞİD militanları gibi.

Yargıtay Başsavcılığı’nın sicil kayıtları, hala AKP üyesi olduğunu gösteriyor.

Kendi açıklamasına göre Çelik, Türkmen dağlarında bulunan Başar Molla’nın emrinde, Lazkiye’de faaliyet gösteren Türkmen Cephesi’nde bulundu. Bu bölük, Suriye sınırında 24 Kasım 2015 tarihinde bir Rus SU-24 savaş uçağı Türkiye tarafından vurulduğunda ün kazandı. Uçağın pilotunu öldürmüşlerdi.

Türkmen Cephesi Türkiye tarafından silahlandırıldı, eğitildi ve desteklendi. Bu nedenle sınırdan giriş çıkışlar sorunsuzdu. Çelik Türkiye’ye yaptığı ziyaretlerden birinde, 18 Kasım 2018’de memleketinde yerel bir gazeteye röportaj verdi ve  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı İslami dava için savaşan bir lider olarak nitelendirdi. “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dostu kim olursa olsun bizim bir dostumuz, onun düşmanı da bizim düşmanımız” dedi. Suriye’deki cihad gruplarına yardım ve silahlanma rejimi. Çelik, “Cumhurbaşkanımızın uğruna için ölmeye hazırız” dedi.

Çelik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop’la resim çektirdi. Resimler sosyal medyada yayınlandığında, fotoğrafta Soylu’yla poz veren adam olduğunu ve bununla gurur duyduğunu itiraf etti. Bazı resimlerde Çelik’i, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mısır’daki Müslüman Kardeşler’den aldığı Rabia işaretini de kullandığı görüldü. Çelik ve arkadaşları, Özgür Suriye Ordusu savaşçılarıyla birlikte Türk ordusunun Suriye’deki saldırısına katıldı.

Emrah Çelik, Suriye’de, düşürülen Rus SU-24 jetinin pilotlarından birinin katili iddia edilen katili olan Alparslan Çelik’in emrinde görev yaptı.

Daha fazlası için Kaynak: https://www.nordicmonitor.com/2019/08/turkeys-ruling-party-official-seen-brandishing-severed-head-in-syria/

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!