SON DAKİKA

Bakan Pakdemirli Çaykur’daki Zararı Görmezden Geldi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’ün, zarar eden ÇAYKUR’un mali durumuna ilişkin sorularını yanıtsız bıraktı.

Bu haber 01 Kasım 2021 - 0:30 'de eklendi.
Abone ol

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök’ün ÇAYKUR’un mali durumuna ilişkin soru önergesine yanıt veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “ÇAYKUR, üreticilerimizi mağdur etmemek amacıyla yaş çay bedellerini, satın alınan ayı takip eden ay içerisinde düzenli olarak ödemektedir” demekle yetindi.

Levent Gök, Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verdiği soru önergesinde; ÇAYKUR’un, Varlık Fonu’na devredildiği 2017 yılından beri sürekli zarar ettiğini ve 2020 yılı sonu itibariyle borçlarının 4 milyar 240 milyon liraya ulaştığını belirtmişti. Gök, Pakdemirli’ye, ÇAYKUR’un mali durumuna ilişkin sorular yöneltmişti.

Bakan Pakdemirli, Gök’ün önergesine verdiği yanıtta, ÇAYKUR’un mali durumuna ilişkin soruları yanıtlamadı. Pakdemirli, yanıtında şunları kaydetti:

üreticilerimizi mağdur etmemek amacıyla yaş çay bedellerini, satın alınan ayı takip eden ay içerisinde düzenli olarak ödemektedir. Çay üreticilerinin alın teri olan yaş çay ürün fiyatının düşmemesi için piyasayı regüle ederken enflasyonla mücadele kapsamında ilgili bakanlıklarımızla iş birliği ve koordinasyonla faaliyetini sürdürerek gerekli tedbirleri almaktadır.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!