Bakan Fakıbaba: Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’in yerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak göreve gelen Ahmet Eşref Fakıbaba, memleketi Şanlıurfa’da konuşarak usulsüz faturayla destekleme primi alıp yolsuzluk yapanları uyardı.

Bakan Fakıbaba: Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim
Yayınlama: 04.09.2017
0
A+
A-

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’in yerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak göreve gelen Ahmet Eşref Fakıbaba, memleketi Şanlıurfa’da konuşarak usulsüz faturayla destekleme primi alıp yolsuzluk yapanları uyardı. Fakıbaba, kendinden önceki dönemi kastederek “Benden önce yolsuzluklar varmış ve usulsüz faturalar ile destekleme alanlar olmuş. Bu geride kaldı, ben bunun takipçisiyim. Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim bakayım” diye konuştu.

‘TARIM ARAZİSİNE BİNA YAPIP MASRAF ETMEYİN, YIKARIZ’

Fakıbaba konuşmasında ayrıca Şanlıurfa’daki tarım arazilerinde son zamanlarda yükselen beton yapılara değindi ve buna izin vermeyeceklerini söyledi:

“Tarım arazisinde betonlaşmaya geçit vermeyeceğiz. Burada toprak koruma kurulu kurulmuş ve başkanı da  sayın valimizdir. Bundan sonra çok samimi olarak söylüyorum. Belediye başkanlığından beni tanırlar, tarım arazisine bina yapmayın. Boşuna masraf etmeyin. Neye mal olursa olsun yıkılacaktır. Toprak Kurulu ciddi bir şekilde çalışacaktır. Yine bu projelerde kadınlarımıza da ağırlık vereceğiz.” 

Çelik, 2015 yılının kasım ayında başladığı görevini 20 Temmuz’da Fakıbaba’ya devretmişti.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı