SON DAKİKA

Bakan Fakıbaba: Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’in yerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak göreve gelen Ahmet Eşref Fakıbaba, memleketi Şanlıurfa’da konuşarak usulsüz faturayla destekleme primi alıp yolsuzluk yapanları uyardı.

Bu haber 04 Eylül 2017 - 18:04 'de eklendi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik’in yerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak göreve gelen Ahmet Eşref Fakıbaba, memleketi Şanlıurfa’da konuşarak usulsüz faturayla destekleme primi alıp yolsuzluk yapanları uyardı. Fakıbaba, kendinden önceki dönemi kastederek “Benden önce yolsuzluklar varmış ve usulsüz faturalar ile destekleme alanlar olmuş. Bu geride kaldı, ben bunun takipçisiyim. Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim bakayım” diye konuştu.

‘TARIM ARAZİSİNE BİNA YAPIP MASRAF ETMEYİN, YIKARIZ’

Fakıbaba konuşmasında ayrıca Şanlıurfa’daki tarım arazilerinde son zamanlarda yükselen beton yapılara değindi ve buna izin vermeyeceklerini söyledi:

“Tarım arazisinde betonlaşmaya geçit vermeyeceğiz. Burada toprak koruma kurulu kurulmuş ve başkanı da  sayın valimizdir. Bundan sonra çok samimi olarak söylüyorum. Belediye başkanlığından beni tanırlar, tarım arazisine bina yapmayın. Boşuna masraf etmeyin. Neye mal olursa olsun yıkılacaktır. Toprak Kurulu ciddi bir şekilde çalışacaktır. Yine bu projelerde kadınlarımıza da ağırlık vereceğiz.” 

Çelik, 2015 yılının kasım ayında başladığı görevini 20 Temmuz’da Fakıbaba’ya devretmişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!