SON DAKİKA

Bakan Ersoy’un Şirketine Tahsis Edilen Orman Arazisinin Yeri Değiştirilmiş

Bakan Ersoy’un kendi şirketine ait tatil köyünün yapımına ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Arazinin yeri değiştirildi ve tahsis otele daha uygun bir yere çekildi.

Bu haber 19 Mayıs 2022 - 16:09 'de eklendi. Son Güncelleme19 Mayıs 2022 - 16:54
Abone ol

BirGün’den Bilal Çelik’in haberine göre,  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un şirketlerinden MRA Turizm’e ait Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Türkbükü’nde yapılması planlanan 5 yıldızlı tatil köyü projesinde yer alan tartışmalı kararlar, sunulan çevresel etki raporuyla (ÇED) netleşti.

Bakan Ersoy’a ait Ersoy Otelcilik, Aralık 2020’de Muğla Bodrum’daki Hilton Türkbükü Otel’i bünyesinde bulunduran Azerbaycan merkezli ISR Turizm’i satın aldı. Şirketin ismi, 15 Ocak 2021’de MRA Turizm ve Otel İşletmeciliği A.Ş. olarak değiştirildi.

5 yıldızlı dev tatil köyü projesi için ÇED süreci başlatılırken, verilen ön onayla birlikte 307 oda ve 870 yataklı tesisin önünde engel de kalmadı. Tahsis edilen 25 bin metrekarelik alanda ise 120 odalık bir blok inşa edilmesi planlanıyor.

HABERİ DOĞRULADI

BirGün; Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Bakan Ersoy’un ana hissedarı olduğu şirketinin Türkbükü’nde yapacağı 5 yıldızlı tatil köyü projesine 25 bin metrekarelik orman arazisinin dahil edilmesine onay verdiğini 12 Mayıs’ta duyurdu. Konuya ilişkin bir Youtube kanalına açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy, haberi doğrularken eksik yanlarının olduğunu da ifade etti. Ersoy, “Hilton’un arazisinin sahibi şirketi 2012 yılında satın aldığımda, o zaman bu tahsis yapılmıştı” dedi. Ersoy, konu hakkında bir açıklama yapabileceğini söylese de henüz herhangi bir açıklama gelmedi.

Kaynak: Birgün

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR