SON DAKİKA

BAĞIŞ PARASIYLA AİLESİNİ TATİLE GÖTÜREN MÜDÜRE KINAMA CEZASI

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’nin bağış parasıyla tatile gittiği, kendisine kınama cezası verildiği iddia edildi.

Bu haber 09 Aralık 2019 - 21:17 'de eklendi.
Abone ol

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’nin bağış parasıyla tatile gittiği, bu nedenle de kendisine kınama cezası verildiği iddia edildi. İYİ Parti milletvekili İsmail Koncuk ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a Yahşi hakkındaki “kınama cezası”nı sordu.

Kınama cezası verildi

İddiaya göre, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hesabına bir GSM operatörü firması tarafından müdürlüğün personellerinin ve öğrencilerinin ihtiyaçlarının karşılanması koşuluyla 400 bin lira yatırıldı. Müdür Yahşi’nin bağış parasıyla ailesini tatile götürdüğü ileri sürüldü. Yahşi hakkında soruşturma başlatan Milli Eğitim Bakanlığı ise kınama cezası verdi.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, yazısında İYİ Parti milletvekili İsmail Koncuk’un, Bakan Selçuk’a “Kendisine ait olmayan, koruması gereken kurum parasıyla ailesini tatile gönderen İl Milli Eğitim Müdürü, bu büyük kusurlarına rağmen, neden görevinde tutuluyor” sorusunu sordu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!