SON DAKİKA

BAĞDAT’TA YEŞİL BÖLGE’YE FÜZE SALDIRISI

Irak’ın başkenti Bağdat’taki korunaklı Yeşil Bölge’ye yönelik gerçekleştirilen roketli saldırının bölgede hasara yol açtığı bildirildi. Saldırı sonrası araçların alev aldığı görüldü.

Bu haber 18 Kasım 2020 - 1:24 'de eklendi.
Abone ol

Hükümet konaklarının ve ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği binasının bulunduğu Yeşil Bölge’ye 4 katyuşa roketi düştüğü duyuruldu.

Roketlerin Irak ordusu lojistik desteği, Bağdat Polis Komutanlığı karargahı ve Milli Güvenlik binaları yakınlarına düştüğü belirtildi. Saldırı sonucu birçok sayıda araç hasar meydana geldiği aktarılırken, can kaybı olup olmadığına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Bölgedeki birçok aracın yandığı görüldü.

Irak Başbakanlığına bağlı Medya Güvenlik Ağı tarafından yapılan açıklamada, saldırının Bağdat’taki 2. Emin bölgesinden yapıldığı duyuruldu.

​Irak’ın başkenti Bağdat’taki korunaklı Yeşil Bölge’yi hedef alan ve bir çocuğun ölmesi 5 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan roketli saldırıya ilişkin Irak Ortak Operasyon Komutanlığı’ndan açıklama yapıldı.

Hükümetin yabancı askerleri ülkeden çıkarmak için göstermiş olduğu çabalar sonucu yüzlerce yabancı askerin çekileceğini ilan ettiğini kaydeden açıklamada yasa dışı bazı güçlerin, ülkenin egemenliğini sağlama yolundaki adımlarını baltalamakla suçladı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bağdat’taki Yeşil Bölge ve çevresini hedef alan ve bir çocuğunun ölümü ile 5 kişinin yaralanmasına yol açan saldırıyı kınayan Irak Ortak Operasyon Komutanlığı, saldırganların cezasız kalmayacağını belirterek, “Saldırganları yakalayıp adalete teslim etmek için güvenlik güçlerimiz çalışma başlattı” ifadeleri kullanıldı.

 

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!