Bağcılar Belediyesi’nin Milyonluk İhalesi AKP’liye Gitti

AKP’li Bağcılar Belediyesi’nin led ekran almak üzere düzenlediği ihale tanıdık bir şirkete gitti. AKP’li belediyelerin led ekran almak için düzenlediği ihalelerin abonesi olan şirket, Bağcılar Belediyesi’nden 4.8 milyonluk bir ihale daha aldı…

Bağcılar Belediyesi’nin Milyonluk İhalesi AKP’liye Gitti
Yayınlama: 14.11.2023
46
A+
A-

Bağcılar Belediyesi; Halk Sarayı, Afet İşleri Müdürlüğü ve başkanlık hizmet binasına 3 adet Led ekran, 10 adet CLP raket, 2 adet videowall, 15 adet şantiye tipi kamere sistemi almak üzere 16 Ekim 2023 günü ihale düzenledi.

İhale videowall ekranlar ve led ekranlar olmak üzere iki kısım halinde düzenlendi.

Videowall ekran alımı, Secuvvorld Güvenlik Teknolojileri Dış Ticaret Limited Şirketi’nden gerçekleştirildi.

2 milyon 867 bin 500 liralık tek geçerli teklifin sahibi olan şirket ile belediye arasında  9 Kasım günü sözleşme imzalandı.

AKP’DEN MECLİS ÜYESİ DE OLDU, İL YÖNETİMİNE DE GİRDİ

Led ekranlar da Kent Teknoloji Yazılım ve İnşaat Şirketi’nden alındı. İhalenin bu kısmını, 4 milyon 884 bin 960 liralık tek geçerli teklifin sahibi olarak kazanan şirketin yönetiminde AKP camiasında tanınan bir isim bulunuyor.

Şirketin sahibi İTO sicil kayıtlarına göre Yakup Borucu, müdürü ise Murat Hazıroğlu. AKP’nin İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı ve İBB eski Meclis Üyesi olan Murat Hazıroğlu şirkete 2017 yılında müdür olarak atandı.

Hazıroğlu siyasete 2003 yılında AKP Kağıthane İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak başlamıştı.

2004-2009 döneminde AKP’den İBB meclis üyeliği yaptı. 2007-2012 yılları arasında AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi, il başkan yardımcısı, İstanbul Seçim Koordinasyon Merkezi Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.

Ar-Ge’den Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı döneminde, yeni üye kayıtlarının yapılması ve teşkilat bilgilerinin depolanmasını sağlayan “e-akparti” sistemini geliştirdi.

2009 yerel seçimleri öncesinde “Seçim Sonuç Sistemi” uygulamasını gerçekleştirdi. Hazıroğlu’nun AKP bünyesinde geliştirdiği program, sistem ve uygulamalar sonraki tüm seçimlerde kullanıldı. Hazıroğlu, AKP’de bilişim danışmanlığı görevleri üstlendi.

MİLYONLUK İHALELERİN ADRESİ

2020 yılında AKP’li Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Eyüpsultan, Pendik, Üsküdar belediyelerinden LED ekran alım ve bakım işi için toplam 1.2 milyonluk ihale alan şirket, 2021 yılının ilk altı ayında AKP’li Beyoğlu, Üsküdar, Zeytinburnu, Gaziosmanpaşa, Bahçelievler ilçe belediyeleri tarafından açılan toplam 2 milyon 450 bin liralık ihaleyi toplamıştı.

2022 yılında da AKP’li Sultangazi Belediyesi’nin 1.8 milyon liralık LED ekran ihalesini almıştı.

 

Kaynak: SÖZCÜ

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı