SON DAKİKA

BAE UYGUR TÜRKLERİNE ‘TERÖRİST’ DEDİ

BAE Veliaht Prensi El Nahyan, Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur Türklerini teröristlikle suçlarken, Çin’in Doğu Türkistan politikasını destekledi.

Bu haber 25 Temmuz 2019 - 0:55 'de eklendi.

Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı politika tüm dünyanın tepkisini çekiyor, ancak bazı ülkeler de burada yaşanan durumu “normal” karşılıyor.

Özellikle Müslümanlara yönelik uygulanan zulüm politikasına, “kendine Müslüman” diyen Birleşik Arap Emirlikleri’nden destek geldi.

ZULÜM POLİTİKASINA DESTEK

BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in resmi davetlisi olarak bu ülkede bulunuyor. Çin devlet medyasına göre, Devlet Başkanı Şi Cinping, görüşme sırasında bin Zayed’in Pekin yönetimine destek verdiği belirtildi.

Şi Cinping, BAE’nin Doğu Türkistan meselesinde Pekin’e verdiği “değerli destek” için teşekkür etti ve iki ülkeyi terörle mücadele konusunda iş birliğini daha da güçlendirmeye çağırdı.

UYGUR TÜRKLERİNE TERÖRİST DEDİ

Nahyan’ın destek kararı İslam aleminde yankılanırken, bir başka söz de dikkat çekti. BAEGenel Kurmay Başkanı, Uygur Türkleri için “terörist” derken, Çin ile birlikte, “terörist ve aşırılık yanlısı gruplara karşı ortak mücadele” etmeye istekli olduğunu söylediğini aktardı.

BAE PRENSLERİNİN “ALEMCİ” HAYATI

Osmanlı’ya küfretmekten dillerini sakınmayan, İslam’ın savunculuğuna soyunan Körfez’in şımarık çocuğu BAE, en az kendileri kadar şımarık prenslere sahip. Öyle ki İslam’ın koruyuculuğu, kollayıcılığına soyunan BAE’nin yöneticilerinden Şeyh Sultan bin Muhammed el Kasımi’nin oğlu,İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşamını yitirdi.

Kasımi’nin ölüm sebebinin, seks partisi sırasında aldığı yüksek dozdauyuşturucu ve alkol bileşeninin olduğu belirtilmişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!