SON DAKİKA

Badem kurusu renk nedir, hangi tonları barındırır?

‘FETÖ’nün sanıklarının yargılanma sürecinde mahkemeye getirilirken farklı kıyafet tercihleri tepkilere yol açmış özellikle bir

Bu haber 04 Ağustos 2017 - 14:01 'de eklendi.

‘FETÖ’nün sanıklarının yargılanma sürecinde mahkemeye getirilirken farklı kıyafet tercihleri tepkilere yol açmış özellikle bir sanığın giydiği ‘hero’ tişörtü sinirlerin gerilmesine neden olmuştu.

Bunun üzerine verilen karar doğrultusunda ‘FETÖ’ sanıklarının ‘badem kurusu’ rengi kıyafet giydirilmesine karar verildi. Peki badem kurusu rengi nedir?

badem-kurusu-renk-nedir-hangi-tonlari-barindirir-331152-1.

BADEM KURUSU RENGİ NEDİR?

Alt tonlarında sarı olan, boyanın işleniş biçimi ile kahverengi ile daha çok özdeşleşmiş bir renktir. Ana renkler kategorisinde bulunmaz. Bir kaç farklı rengin bir araya gelmesi ile ortaya çıkar. Ton aralığına bakıldığında en çok kurutulmuş badem rengini andırdığı için bu ismi almıştır. Badem kurusu rengi genellikle tuvalet-banyo ve bahçe dekorasyonlarında tercih edilir.

DENEME DİKİMİ BAŞLADI

Bandırma ve Bursa Açık Cezaevi İşyurtlarındaki tekstil atölyelerinde dikimi yapılması planlanan söz konusu kıyafetlerin modellerinin deneme amacıyla dikimine başlandı.

BADEM KURUSU OLACAK

Yapılan çalışmalar sonucunda tutuklu sanıklara tek tip kıyafet giydirilmesi yönünde karar alınırsa işyurtlarındaki mahkumlarca üretilecek badem kurusu rengindeki yaklaşık 50 bin kıyafet, ‘FETÖ’ sanıklarının bulunduğu cezaevlerine gönderilecek.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!