SON DAKİKA

Azerbaycan’dan ‘kara para aklama’ haberine yanıt

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hasanov, Guardian gazetesinin ‘Azerbaycan’da 2.9 milyar dolarlık fonla kara para aklandı ve

Bu haber 05 Eylül 2017 - 12:52 'de eklendi. 83

Azerbaycan’da 2.9 milyar dolar para aklama iddiasına yer verilen haber ile ilgili Hürriyet’e konuşan Ali Hasanov, söz konusu bilgilerin Azerbaycan hakkında yürütülen karalama kampanyasının bir parçası olduğunu ve gerçekle bir ilgisi bulunmadığını söyledi.

‘BELİRLİ MERKEZLERİN SİPARİŞLERİNİ YAZIYOR’

Hasanov, “The Guardian, Azerbaycan hakkında ne zaman hakikatleri yazdı ki? Bu gazete yıllardır Azerbaycan karşıtı tutumuyla biliniyor. Dünya çapında belirli merkezlerin siparişlerini yerine getiriyor. Şimdi de aynısını yaptı. Organize Suçlar ve Yolsuzluk Raporlama Projesi (OCCRP) adlı merkezle bir olup Azerbaycan’a karşı yeni bir karalama kampanyası başlattıkları ortada” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov sözlerini şöyle sürdürdü: “Neden bunu yapıyorlar? OCCRP adlı araştırma merkezinin yan kolları 10 yıl kadar önce Azerbaycan’da da faaliyet yürütüyordu. Bunların art niyetli çalışmalar yaptıkları ortaya çıktı ve Azerbaycan’dan kovuldular. Batıda ve özellikle ABD’deki Ermeni diyasporası fonları tarafından el altından yönetiliyorlar.”

'Azerbaycan 2,9 milyar dolarlık fonla lobi yaptı ve kara para akladı' ‘Azerbaycan 2,9 milyar dolarlık fonla lobi yaptı ve kara para akladı’

‘KARDEŞ TÜRKİYE’DE DE PROPAGANDALARINI YAYIYORLAR’

Hasanov, “Bizi asıl üzen şey Guardian’da çıkan asılsız haber değil. Azerbaycan karşıtı çevrelerin kardeş Türkiye’de de propagandalarını yayması. Türkiye’deki bir takım yayınlar aracılıyla karalama faaliyetlerini yürütüyorlar. Ama biz bu yayınların hangileri olduklarını çok iyi biliyoruz” şeklinde konuştu.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın