SON DAKİKA

Azerbaycan’da da Ayçiçek Yağına Zam!

Ayçiçek yağı fiyatlarına gelen zamlar Türkiye’de gündem olurken dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da da ayçiçek yağına zam geldi.

Bu haber 17 Kasım 2021 - 22:37 'de eklendi.
Abone ol

Koronavirüs pandemisi, bozulan ekonomik ilişkiler küresel çapta gıda sıkıntısı ve enflasyonları tetikliyor. Maalesef enflasyonun ilk vurduğu yerler ise market zamları oluyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nden( ABD) Avrupa’ya kadar ekonomik sıkıntılar yaşanıyor. Dünya 2008 yılından bu yana ilk kez 2 rakamlı enflasyonlarla karşı karşıya kalıyor. Dünyanın bir çok bölgesinde yükselen enflasyon zamları da beraberinde getiriyor. Enflasyon kalemlerinde en başta market ve pazar fiyatları yer alıyor. 

AZERBAYCAN’DA  AYÇİÇEK YAĞINA  ZAM

Ekonomik pandemiden etkilenen ülkelerden biri de kardeş ve dost ülke Azerbaycan. Küresel koronavirüsün etkileri ve buna bağlı olarak Azerbaycan ekonomisinin can damarını oluşturan petrol fiyatlarının düşmesi bir de 1 yıl önce çetin bir savaştan çıkan Azerbaycan’da son dönemlerde yeni zamlar görülmeye başladı. Pandemi döneminde Karabağ’da 30 yıllık işgali bitiren Azerbaycan ordusu şimdi bölgenin yeniden inşa edilmesi için kolları sıvadı. Hem pandemi hem de savaşın etkisi kardeş ülkenin ekonomisine olumsuz yansıdı.

Bir süredir Azerbaycan yerel basınında ve sosyal medyada sık sık market ürünlerine gelen zamlar gündem oluyor. Market ürünleri arasında en temel ürünlerden biri olan ayçiçek ve başka sıvı yağlarda ise zamlar daha çok hissediliyor. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

MERKEZ BANKASI BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

Azerbaycan Merkez Bankası Başkanı Elman Rüstemov son dönemlerde yaşanan yağ zamlarına değindi. Ve fiyat istikrarının sağlanması için hükümetin gerekli adımlar atacağını belirtti.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!