SON DAKİKA

Azerbaycan ve Türkiye’den İşgalden Kurtarılan Laçın’da Ortak Askeri Tatbikat

Türkiye ve Azerbaycan orduları, Ermenistan işgalinden kurtarılan Laçın ilinde ortak tatbikata başladı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Laçın’daki tatbikatın ortak karar alma ve bu faaliyetleri uygulama anlamında iki ülke ordusunun koordineli bir şekilde çalışmasını amaçladığını kaydetti.

Bu haber 07 Eylül 2021 - 2:23 'de eklendi.
Abone ol

Azerbaycan ve Türkiye, iki ülke arasında yapılan askeri iş birliği anlaşması kapsamında Ermenistan işgalinden kurtarılan Laçın ilinde muharebe ve taktiksel ağırlıklı ortak tatbikatlara başladı. Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin İkinci Karabağ Savaşı sonrasında ortak tatbikatlar sayesinde daha da geliştiği gözleniyordu. Bugün, iki ülke ordusu, zaferin kazanıldığı Karabağ Laçın’da anlamlı bir tatbikat yaptı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, tatbikatın iki ülkenin askeri birliklerinin karşılıklı faaliyetlerini ve komutanların karar verme ile birim yönetimi becerilerini geliştirmeyi amaçladığını bildirdi. Tatbikatta, askerlerin zorlu arazilerde modern savaş ekipmanlarını ve diğer askeri teçhizatı kullanma becerilerini geliştirmeye özel önem verildiği aktarıldı.

Türkiye ve Azerbaycan askerleri, Ermenistan işgalinden kurtarılan Laçın ilinde ortak tatbikata başladı. ( Azerbaycan Savunma Bakanlığı – Anadolu Ajansı )

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!