‘Ayran kadar üzüm suyu da milli içeceğimiz’ diyen Fakıbaba’ya teşekkür: Zaten öyleydi

Manisa’da Bağcılık Araştırma Müdürlüğü tarafından üretilen üzüm suyu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın tavsiyesi ile meşhur oldu.

‘Ayran kadar üzüm suyu da milli içeceğimiz’ diyen Fakıbaba’ya teşekkür: Zaten öyleydi
Yayınlama: 16.09.2017
10
A+
A-

Manisa’da Bağcılık Araştırma Müdürlüğü tarafından üretilen üzüm suyu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın tavsiyesi ile meşhur oldu. Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Akay Ünal, Bakan Fakıbaba’nın ardından Türkiye’nin birçok ilinden telefonlarla üzüm suyu siparişi geldiğini söyledi: “Bakanımız tattıktan sonra çok güzel cümleler kullandı. Bunun üzerine hatta aynı gün birçok yerden üzüm suyu ile ilgili hem sipariş aldık hem de faydaları ve üretim teknolojisiyle ilgili bilgilendirme yaptık. Hala da aktif bir şekilde devam ediyoruz. Sürekli faydaları ve üretimi konusunda arayanlara bilgi veriyoruz. Bakanımızın bu tavsiyeleri çok işe yaradı. Üzüm suyu zaten bizim milli içeceğimizdi. Bakanımız milli içecek dediği için teşekkür ediyoruz.”

Fakıbaba, geçen salı günkü Manisa ziyaretinde Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde içtiği üzüm suyunu çok beğenerek “Bundan sonra kebap ve çiğköfteyle ayran, diğer her şeyle üzüm suyu tüketeceğim. Ayran kadar üzüm suyu da milli içeceğimizdir. Üzüm suyunda hiçbir katkı maddesi yok” demişti.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı