SON DAKİKA

AYM, KHK’lerle ilgili 70 bin başvuruyu reddetti

Anayasa Mahkemesi OHAL KHK’ları ile doğrudan yapılan işlemler ve OHAL kapsamında yapılan idari işlemler hakkındaki 70 bin 71

Bu haber 04 Ağustos 2017 - 20:27 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Anayasa Mahkemesi OHAL KHK’ları ile doğrudan yapılan işlemler ve OHAL kapsamında yapılan idari işlemler hakkındaki 70 bin 71 başvuruyu kabul edilemez buldu.

Anayasa Mahkemesi (AYM) Olağanüstü Hal kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kaarnamelerle (KHK) yapılan işlemlerle ilgili 70 bin 71 başvuruyu reddettiğini açıkladı. Mahkeme başvuru sahiplerine Olağanüstü Hâl İşlemleri İnceleme Komisyonu’nu adres gösterdi.

Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

Anayasa Mahkemesi tarafından, OHAL KHK’ları ile doğrudan yapılan işlemler ve OHAL kapsamında yapılan idari işlemler hakkındaki başvurulara ilişkin olarak, toplam 70 bin 771 başvuru, 685 sayılı KHK’nın 1’inci maddesiyle kurulan Olağanüstü Hâl İşlemleri İnceleme Komisyonuna (Komisyon) ve/veya idari yargı yollarına başvurulmaksızın bireysel başvuru yapıldığı için başvuru yollarının tüketilmemesi nedeniyle kabul edilemez bulunmuş ve bu kararların başvuruculara tebliğ işlemleri yapılmıştır.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!