SON DAKİKA

Aydın’da Skandal Karar! İstiklal Marşı’nı Yüksek Sesle Söylemek Yasaklandı

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yüksek sesle konuşma esnasında virüsün yayılım hızının 5-6 kat fazla arttığını gerekçe göstererek, İstiklal Marşı törenlerinde öğrencilerin İstiklal Marşı’nı yüksek sesle söyletmek yerine, İstiklal Marşı’nın banttan verilerek çok kısık bir sesle söylemelerinin sağlanmasını istedi. Karara Türk Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Veli Yıldırım’dan tepki geldi.

Bu haber 16 Mart 2021 - 1:20 'de eklendi.
Abone ol

Milli Eğitim Müdürlüğünce il genelindeki okul müdürlerine gönderilen mesajda:

“Sağlık müdürlüğümüz, Yüksek sesle konuşma esnasında virüsün yaylım hızının 5-6 kat fazla arttığını ifade ettiler. Buna göre, Pazartesi günleri okullarımızda yapılan İstiklal Marşı törenlerinde öğrencilerimizin İstiklal Marşı’nı yüksek sesle söyletmek yerine, İstiklal Marşı’nın banttan verilerek çok kısık bir sesle söylemelerinin sağlanması, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sağlığı açısından daha uygun olacaktır.

Bu yüzden yarınki törenlerde İstiklal Marşı’nın banttan verilerek, öğrencilerin İstiklal Marşını içlerinden veya çok kısık bir sesle söylemeleri konusunda Okul müdürlerimize gerekli uyarıların yapılmasını istirham ediyorum.” ifadeleri kullanıldı.

FERİDUN BAHŞİ:SÖYLENECEK SÖZ BULAMIYORUM

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi alınan bu karara sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sert tepki gösterdi.Bahşi Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk’u da etiketleyerek yaptığı paylaşımda “Söylenecek söz bulamıyorum” ifadelerini kullandı.

Feridun Bahşi şunları söyledi:

“İstiklal marşımızın 100. yılında… Pes artık… Söyleyecek söz bulamıyorum… andımızı’ı yasaklatan Milli Eğitim bakanlığı,Ziya Selçuk İstiklal marşının okunmasını da engelledi ya… Yuh olsun…”

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!